Városlista
2025. október 5, vasárnap - Aurél

Hírek

2011. Július 08. 14:45, péntek | Sport
Forrás: HírTV

Letartóztatták a bajnokcsapat vezetőit

Letartóztatták a bajnokcsapat vezetőit

Törökországban 15 személyt tartóztattak le bundabotrány miatt. Az érintettek között vannak az egyik legnagyobb török klub, az idei bajnok, Fenerbache vezetői és több játékosa is.

 

A bundabotrány miatt 60 embert vettek őrizetbe Törökországban, közülük 15 gyanúsított letartóztatását rendelte el a török bíróság. Az érintetteket azzal vádolják, hogy tavaly 19 törökországi meccs eredményét befolyásolták.

Az érintettek között van az idei török bajnok Fenerbahce alelnöke és igazgatója, valamint 3 játékosa is. Sajtóértesülések szerint egy csatárnak azért ajánlottak pénzt, hogy ne rúgjon gólt egy meccsen, egy kapusnak pedig a szándékos hibázásért. Az egyik játékosnak állítólag 300 ezer dollárt ajánlottak. A rendőrség az összesen 15 török megyét érintő razzia alatt 8 engedély nélkül tartott fegyvert is lefoglalt.

A török miniszterelnök gyors és igazságos vizsgálati eredményt vár, mert az ügy árthat Törökország nemzetközi megítélésének. A bundázásban részt vett játékosok és egyesületek a bajnokságból való kizárásra, visszasorolásra, vagy akár 30 éves börtönbüntetésre is számíthatnak, ha beigazolódik vétkességük. A Fenerbahcét pedig megfoszthatják bajnoki címétől is. (rá)

hírTV

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 03. 07:12, péntek | Sport

Győzött a Ferencváros az Európa Ligában

A magyar bajnoki címvédő Ferencváros Varga Barnabás góljával 1-0-ra nyert a belga Genk vendégeként a labdarúgó Európa-liga alapszakaszának csütörtök esti második fordulós mérkőzésén.

2025. Október 03. 06:59, péntek | Sport

Férfi kézilabda klub-vb - Ezüstérmes a Veszprém

A Veszprém ezüstérmet szerzett az Egyiptomban rendezett férfi kézilabda klubvilágbajnokságon, mivel kétszeri hosszabbítás után 31-30-ra elveszítette a Barcelona elleni, csütörtöki döntőt.

2025. Október 01. 07:49, szerda | Sport

Magyar labdarúgó-válogatott - Balogh Botond újra a keretben

Balogh Botond ismét bekerült a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely az októberben sorra kerülő, örmények és portugálok elleni világbajnoki selejtezőkre készül.