Hírek
2022. Augusztus 30. 17:05, kedd |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Lelőttek egy férfit rendőri igazoltatás közben Franciaországban
Lelőttek egy férfit rendőrök igazoltatás közben keddre virradóra az észak-franciaországi Neuville-en-Ferrain településnél - közölték rendőrségi források az AFP hírügynökséggel.
A tájékoztatás szerint az eset reggel 3 órakor történt a belga határ mentén található településnél.
A rendőrök elmondása szerint egy férfi gépkocsijával elgázolt egy rendőrt, amikor megpróbált az igazoltatás elöl elmenekülni. A rendőrök ezt követően a volán mögött ülő férfira lőttek, aki a torkán sérült meg, és nem sokkal később belehalt a sérüléseibe.
Az első rendőrségi vizsgálatok megállapították, hogy a járőröző rendőrök egy járdán parkoló gépkocsit szerettek volna igazoltatni, amelynek minden lámpája égett.
"Amikor a rendőri csapat megkezdte a hamis rendszertáblával rendelkező gépkocsi utasainak igazoltatását, a gyanús jármű sofőrje hirtelen gázt adott, hogy elmeneküljön" - közölte az illetékes lille-i ügyész a francia sajtóval. "Az egyik rendőrnek sikerült kinyitnia a vezetőülés ajtaját azért, hogy kirántsa a menekülő sofőrt, és közben egyszer rá is lőtt. A gyanús jármű 23 éves sofőrje a helyszínen életét vesztette" - tette hozzá az ügyész.
Rendőrségi források szerint az áldozatnak volt már korábban dolga a rendőrséggel. Az ügyben a helyi rendőrség indított vizsgálatot, és a rendőrség felügyeleti szerve, az IGPN is vizsgálja a halálestet pontos körülményeit.
"Ellenállás tanúsítása igazoltatás során sajnos mindennapossá vált a rendőrök számára, akik egyre inkább veszélyben érzik az életüket. Sajnos tragédia, amikor egy ember meghal, és most is ez történt" - hangsúlyozta az Alliance jobboldali rendőrszakszervezet.
A gépkocsi utasát járműlopás gyanúja, valamint igazoltatás során tanúsított ellenállás miatt őrizetbe vették. A fegyverét használó rendőrt szintén őrizetbe vették.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
