Városlista
2025. október 28, kedd - Simon

Hírek

2016. November 13. 18:14, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Lehűléssel kezdődik a jövő hét

Lehűléssel kezdődik a jövő hét

Lehűlésre kell készülni a jövő héten: a leghidegebb órákban akár mínusz 7 Celsius-fok is lehet, s néhol még napközben is fagypont körül alakul a hőmérséklet. Emellett sokat süt majd a nap, de eső, hó, ónos eső is várható

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Éjszaka Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében szórványosan, hétfőn napközben arrafelé is már csak helyenként alakulhat ki hószállingózás, gyenge havazás. Az ország többi részén hétfőn általában gyengén felhős lesz az ég, csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet 0 és mínusz 5 fok között alakul, de a derült, szélcsendes tájakon néhány fokkal hidegebb is lehet. Napközben 2-6 fokig melegszik a levegő.

Kedden napos idő várható, csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet mínusz 7 és mínusz 2 fok között, a maximumhőmérséklet 2-6 fok között alakul.

Szerdán elsősorban az ország északi felén várható csapadék; az Északi-középhegység térségében havazás, Észak-Alföldön havas eső, eső, a Dunántúl északi felén többnyire eső valószínű, néhol átmenetileg ónos eső is lehet. A leghidegebb órákban mínusz 7 és mínusz 1 fok között, a napközben 0 és plusz 6 fok között alakul a hőmérséklet.

Csütörtökön helyenként északon még gyenge eső, északkeleten esetleg havas eső lehet, délnyugaton viszont akár hosszabb napos időszakok is lehetnek. A leghidegebb órákban mínusz 2 és plusz 3 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben a legtöbb helyen 3-8 fokig, de a naposabb délnyugaton 10-12 fokig melegszik a levegő.

Pénteken több-kevesebb napsütés várható. A Dunántúlon viszont megerősödik, a Kisalföldön viharossá fokozódik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 5, a legmagasabb hőmérséklet 8-14 fok között alakul.

Szombaton is több helyen megerősödik a szél. Emellett a Tiszántúlon csak helyenként, másutt sokfelé várható eső, zápor. A leghidegebb órákban plusz 2-7 fok lehet. Napközben 7-13 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap is több helyen megerősödik a szél, és többfelé várható eső, a Tiszántúlon viszont hosszabb időre is kisüthet a nap, és csak helyenként alakul ki eső, zápor. A minimumhőmérséklet 3-8, a maximumhőmérséklet 8-13 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: , hideg, időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld

Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak

A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra

2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld

Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit

Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.

2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld

Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között

A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között