Városlista
2025. április 26, szombat - Ervin

Hírek

2019. Április 10. 05:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Lefagyasztott kutyatetemeket találtak egy férfi házában Zalakomárban

Lefagyasztott kutyatetemeket találtak egy férfi házában Zalakomárban

Állatkínzás megalapozott gyanúja miatt indult eljárás egy német állampolgár ellen, a férfi zalakomári házában hét lefagyasztott kutyatetemet találtak - közölte a Zala megyei rendőrség szóvivője kedden az MTI-vel.

Sznopek Veronika a delzalapress.hu információját megerősítve elmondta: a nagykanizsai rendőrök a múlt héten egy zalakomári házban hét, feltehetően német dog fajtájú kutya lefagyasztott tetemére bukkantak, továbbá egy élő német dogot is találtak.

A házban élő 45 éves német férfi a kutyákat összezsúfolva, rossz higiéniai körülmények között tartotta, ezért a rendőrök állatkínzás megalapozott gyanúja miatt indítottak vizsgálatot, a férfi szabadlábon védekezhet - közölte a szóvivő.

A hírportál az Állatvédelmi Járőrszolgálat Zala Facebook-oldalára feltett információ alapján azt írta: az élő kutyát az állatvédők magukhoz vették, de azt feltételezik, hogy zoofília - vagyis állatokkal folytatott szexuális kapcsolat - történhetett. A szóvivő az MTI-nek erre vonatkozóan azt mondta: a rendőrök a helyszínen zoofíliára utaló nyomokat nem találtak, azt pedig még vizsgálják, hogyan pusztultak el az állatok, illetve miért fagyasztotta le őket a férfi.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra

2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld

Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában

Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -

2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld

Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor

2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld

Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt

Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.