Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2019. Május 23. 17:03, csütörtök | Külföld
Forrás: Varga Béla, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Lakott területeket is veszélyeztetnek az áradó folyók Kárpátalján

Lakott területeket is veszélyeztetnek az áradó folyók Kárpátalján

Lakott területeket is veszélyeztetnek Kárpátalján az esőzés következtében megáradt folyók, amelyek csütörtök reggelig a megye hat járásának 25 településén okoztak károkat, elsősorban a Borzsa, Ung és Latorca völgyében.

A Kárpátalja megyei katasztrófavédelmi hatóság csütörtök délelőtti közlése szerint összesen 31 lakóház, 71 másfajta ingatlan és 820 hektár mezőgazdasági terület került víz alá. Egy hidat lerombolt, hatot pedig megrongált az áradás, de jelentős károk keletkeztek az árvízvédelmi létesítményekben is. Ugyancsak le kellett zárni a Munkácsot az Ivano-Frankivszk megyei Rohatinnal összekötő főút egy szakaszát, mert víz alá került.

Legveszélyesebb helyzet az Ilosvai, Nagyszőlősi járásokban a Borzsa és a Nagybereznai, Perecsenyi, valamint Ungvári járásokban az Ung völgyében alakult ki. Mindkét folyó felső szakaszán szerdán a korábbi maximumokat meghaladó vízszinteket mértek. Az Ungon levonuló ár Perecsenyben és Ungvár bal parti városrészében okozhat gondokat, mert az 1992-eshez hasonló vízmagasságra számítanak, amikor Ungvár egy egész kerületét elöntötte a víz, és sok lakóház romba dőlt. Azóta a városban jelentősen megerősítették az árvízvédelmet.

Csütörtök éjjel Ungváron rendkívüli ülést tartott a környezetvédelmi és rendkívüli helyzetek regionális bizottság műveleti törzse, amely az árvízi védekezés megerősítéséről és a kárfelszámolás kérdéseiről döntött.

A meteorológiai jelentések szerint csütörtökön Kárpátalja területén folytatódik az esős időjárás, és a Tisza mellékfolyóinak felső szakaszain újabb árhullámok indulhatnak el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld

A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre

A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.

2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld

Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők

2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld

Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn

A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.

2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld

Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt

Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.