Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2021. Június 01. 09:27, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Lakástűzben meghalt egy ember Szigetszentmiklóson

Lakástűzben meghalt egy ember Szigetszentmiklóson

Teljes egészében égett egy régi építésű családi ház Szigetszentmiklóson, a Boglya utcában; az oltás után a tűzoltók egy holttestet találtak az épületben

- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivőhelyettese kedd reggel az MTI-vel.

Dóka Imre tűzoltó őrnagy tájékoztatása szerint az ötven négyzetméteres családi házhoz tíz tűzoltó vonult ki. A szigetszentmiklósi hivatásos egységek kiérkezésekor a két helyiségből álló ház már teljes egészében égett, a tűz a tetőszerkezet egy részére is átterjedt.

A tűzoltók több vízsugárral eloltották a lángokat, majd átvizsgálták az épületet. Az oltást nehezítette, hogy a helyiségekben nagy mennyiségű törmelék volt, a ház füsttel telítődött.

Az egységek az egyik szobában egy holttestet találtak.

A Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tűzvizsgálati eljárásban vizsgálja a tűz keletkezésének okát és a körülményeit - tudatta a szóvivőhelyettes.

Azokban a lakásokban, ahol van füstérzékelő, nem következik be halálos lakástűz, sőt komolyabb füstmérgezés, nagyobb tűz sem jellemző az ilyen otthonokban - hívta fel a figyelmet Dóka Imre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 13:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben

Felveszik a kesztyűt a lassújelekkel szemben, ezen a nyáron a MÁV-nál olyan pályafelújítási program indult, amelynek célja, hogy legalább a legfontosabb, legnagyobb forgalmú vasútvonalakon csökkenjenek a lassújelek

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik