Hírek
2025. Augusztus 18. 08:05, hétfő |
Sport
Forrás: MTI
Labdarúgó NB I - A Győr hét gólt szerezve nyert az MTK otthonában
A Konferencia-ligában a főtábláért küzdő Győr 7-2-re nyert az MTK Budapest otthonában a labdarúgó Fizz Liga negyedik fordulójának második vasárnapi mérkőzésén.
Három döntetlen után először nyertek a zöld-fehérek a mostani bajnokságban, ráadásul tavaly augusztus óta veretlenek idegenben, azóta hét győzelem és tíz döntetlen a mérlegük. Az ETO csütörtökön a Bolla Bendegúzt foglalkoztató osztrák Rapid Wient fogadja a Konferencia-liga selejtezőjében, a párharc tétje már a főtáblára jutás lesz.
Az MTK Budapest hetvenszer játszott pályaválasztóként a Győrrel az élvonalban, a mostani a nyolcadik veresége volt.
Fizz Liga, 4. forduló:
MTK Budapest-ETO FC 2-7 (1-4)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1954 néző, v.: Molnár A.
gólszerzők: Molnár R. (32.), Jurina (60.), illetve Stefulj (15.), Krpic (30.), Vitális (34.), Benbuali (45+2., 68.), Huszár (77.), Piscsur (82.)
piros lap: Vitályos (66.)
sárga lap: Kádár (39.), Kovács P. (43.), illetve Stefulj (35.), Vitályos (61., 66.)
MTK Budapest:
Demjén - Bévárdi, Szépe, Kádár (Széles, a szünetben), Kovács P. (Vitályos, a szünetben) - Kata, Németh H. (Horváth A., a szünetben) - Molnár Á. (Lehoczky, 67.), Bognár I. (Átrok, 70.), Molnár R. - Jurina
ETO FC:
Petrás - Tóth R., Krpic, Csinger, Stefulj (Tollár, 84.) - Gavric (Ouro, a szünetben), Vitális, Vingler - Bánáti (Vladoiu, 54.), Benbuali (Piscsur, 73.), Bumba (Huszár, 73.)
A győri stadion gyepszőnyegének gombás fertőzése miatt az ETO FC vezetősége kérvényezte a pályaválasztó jog felcserélését, ezért játszották a mérkőzést a fővárosban. A zöld-fehéreket nem nagyon zavarta meg a módosított helyszín, mert három nappal az AIK Stockholm felett a Konferencia-liga selejtezőben aratott győzelem és továbbjutás után is sokkal energikusabban futballoztak ellenfelüknél. Lényegében az első félidő végére eldöntötték a három pont sorsát, mert bár a góllövőlistát vezető Molnár Rajmund révén az MTK a 32. percben még egyenlített, a vendégek Daniel Stefulj, Miljan Krpic, Vitális Milán és Nadir Benbouali révén a szünetig négy gólt szereztek. Különösen Vitális 34. percben elért szabadrúgásgólja volt tetszetős, a 23 esztendős középpályás 28 méterről, a sorfal felett tekerte a labdát a jobb felső sarokba.
Fordulás után Marin Jurina góljával az MTK szépített ugyan, de a szünetben beállt Vitályos Viktor öt perc alatt két sárga lapos figyelmeztetést kapott, így csapata a 66. perctől emberhátrányban futballozott. A győriek gyorsan kihasználták a létszámfölényt, Benbuali duplázásával a 68. percben visszaállították a háromgólos különbséget. A kék-fehérek teljesen összezuhantak a hajrára, és további két gólt kapva kiütéses vereséget szenvedtek. Az ETO még sosem szerzett hét gólt idegenben az MTK ellen, vasárnapig az 1946 tavaszán elért 5-1-es siker volt a legnagyobb különbségű győzelme.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 12:00, hétfő | Sport
Magyar-kazah - Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben
Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben.
2026. Június 08. 07:09, hétfő | Sport
Női kézilabda BL - A Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz
Albek Anna és Vámos Petra csapata, a francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét.
2026. Június 07. 12:00, vasárnap | Sport
Premier League - Szoboszlaié a szezon legszebb gólja a Liverpoolnál
Szoboszlai Dominik Arsenalnak lőtt szabadrúgásgólját választották a szezon legszebb találatának a Liverpool labdarúgócsapatának szurkolói.
2026. Június 07. 08:45, vasárnap | Sport
Női kézilabda BL - A Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr
A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében.
