Hírek
2017. Július 03. 10:37, hétfő |
Külföld
Forrás: mti - fotó: frankenpost.de
Kiégett egy busz Bajorországban, sok embert nem találnak

Súlyos balesetet szenvedett és teljesen kiégett egy autóbusz Németországban, az A9-es autópályán, Bajorországban, 17 ember eltűnt, 31 megsérült - tudatta hétfőn a helyi rendőrség.
A bayreuthi rendőrkapitányság közleménye szerint a baleset a Münchent Berlinnel összekötő autópálya Stammbach melletti szakaszánál történt hétfő reggel. A buszon 46 utas és két sofőr tartózkodott, észak felől Nürnberg felé tartottak.
Az autóbusz egy nyergesvontatónak ütközött, majd kigyulladt. Csak a váza maradt meg.
Az autópályát mindkét irányban lezárták, számos mentőautó és mentőhelikopter érkezett a helyszínre.
A Bild című lap beszámolója szerint többen meghaltak a balesetben.
A rendőrség ezt hivatalosan nem erősítette meg. Az biztos, hogy 17 ember hollétéről nem tudni, de "van még fikarcnyi remény", meglehet, hogy "valaki sokkos állapotban elrohant" a lángoló busztól - mondta egy szóvivő a Bayerischer Rundfunk (BR) bajor tartományi közszolgálati médiatársaságnak.
A Bild szerint a turistákat szállító autóbusz Szászország tartományból, a Lausitz vidékről indult, célállomása egyelőre nem ismert.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld
Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben
Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez
2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését
Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.