Hírek
2014. December 21. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: onlinejogsebesz.hu
Ki szüntesse meg a munkaviszonyt nyugdíjba lépéskor?
Hogyan indítsuk el a nyugdíjba vonulás folyamatát, azért, hogy a már kiszámolt több mint negyvenegy évi munkaviszony után anyagilag a legoptimálisabb legyen. Az onlinejogsebesz.hu válaszol.
Kérdés:
Tisztelt Jogsebész!
A gimnáziumi tanárnő feleségem most készül nyugdíjba menni. Már hivatalosan is tudjuk, hogy igénybe veheti a korhatár előtti ellátást, mely 63 éves korában átváltozik öregségi nyugdíjjá. A problémánk - ezért fordulunk Önökhöz segítségért - az, hogy nem tudjuk: - ő mondjon fel, - munkáltatójával mondassa fel munkaviszonyát, - a gimnázium igazgatója vagy a munkaadója, - mennyi a felmondási idő, - mennyi a felmentési idő, - végkielégítés van-e a korhatár előtti ellátás esetében. Semmilyen jogvitára nem számítunk, csupán azt kell tudnunk, hogy hogyan indítsuk el a nyugdíjba vonulás folyamatát, azért, hogy a már kiszámolt több mint negyvenegy évi munkaviszony (2013. év végéig ennyi) után anyagilag is a legoptimálisabb módon váljon meg a feleségem a gimnáziumtól. Várjuk szíves válaszukat, segítségüket. Tisztelettel
2014. 11. 09.
Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Amennyiben – ahogy írta – jogvitára nem számítanak, akkor ez esetben a felek általában a munkavállaló e tárgyban történt bejelentését követően közös megegyezéssel szüntetik meg a munkaviszonyt azzal, hogy a munkavállalónak ebben az esetben a Munka Törvénykönyve általános szabályai szerint jár a felmondási idő valamint a végkielégítés is. Ugyanez vonatkozik a felmentési időre is, általában ez is a felek megegyezésétől függ, figyelemmel a munkakör átadásának kérdéseire is.
A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.
A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.
Ne feledje, joga van kérdezni!
Tisztelettel:
dr. Ócsai József ügyvéd
onlinejogsebesz.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
