Hírek
2016. Október 21. 07:59, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Kétezernél több védett madár tetemét találták meg Zalában egy román autóban
Több mint 50 millió forintot ér az a kétezernél is több madártetem, amelyet egy román férfi furgonjában találtak - közölte pénteken a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.
A zalai rendőrök az M70-es autóúton, Letenye közelében állították meg ellenőrzésre csütörtök reggel a kisteherautót vezető 22 éves férfit. A román állampolgár járművének rakterében tíz hűtődobozban 2167 darab védett madár tollas tetemére bukkantak.
A madarak között jelentős mennyiségben volt réti pityer, valamint fürj, búbos banka, tövisszúró gébics, illetve füzikefajok, amelyek eszmei értéke együttesen meghaladja az 54 millió forintot. A férfi a madarakat Olaszországba akarta vinni.
A rendőrök természetkárosítás miatt indítottak eljárást a román férfi ellen, aki a továbbiakban szabadlábon védekezhet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett
Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik
2026. Június 11. 08:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: rendkívüli forrásokat kapnak a kórházak a klímaberendezések javítására
2026. Június 11. 07:27, csütörtök | Belföld
Kapitány István: júniusban 500 milliárd forintos keretben megnyílnak az energetikai uniós pályázatok
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
