Hírek
2018. Február 03. 14:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Kecskeméten is gyártani fogják az új Mercedes új A-osztályú modelleket
Kecskeméten is gyártani fogják a Mercedes-Benz péntek este Amszterdamban bemutatott új A-osztályú modelljeit - közölte a német járműgyártó.
A Daimler honlapja szerint az új modelleket öt üzemben kezdik el gyártani, Kecskemét mellett az autógyártó rastatti központjában, Kínában, Finnországban és Mexikóban.
A bemutató alkalmával Dieter Zetsche, a Daimler AG igazgatótanácsának elnöke, a Mercedes-Benz Cars vezetője elmondta: az új kompakt osztályú modell a legmodernebb technológiákat alkalmazza.
Az új A-osztályú modelleket márciustól lehet rendelni.
A 2012 márciusában megnyílt kecskeméti üzem volt az első Németországon kívüli Mercedes-Benz személyautó üzem, ahol 2016-ban 500 ezer jármű gördült le a gyártósorról. Eddig a B-osztály mellett a CLA és a CLA Shooting Brake készültek Kecskeméten.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 24. 08:09, szombat | Belföld
KSH: novemberben a bruttó átlagkereset 756 400 forint volt
2025 novemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 756 400, a nettó átlagkereset 525 900 forint volt.
2026. Január 24. 08:08, szombat | Belföld
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten
Forgalomba állították a századik CAF villamost Budapesten pénteken.
2026. Január 24. 08:05, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
Megnyílt a Konfuciusz Intézet a győri Széchenyi István Egyetemen is, ami demonstrálja, hogy Európával ellentétben Magyarország ott ül az asztalnál az új világrend kialakulásánál
