Városlista
2025. július 27, vasárnap - Olga

Hírek

2016. Április 30. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Kampánypénzzel csaltak Veszprém megyében a 2014-es választásokon

Kampánypénzzel csaltak Veszprém megyében a 2014-es választásokon

Költségvetési csalás bűntette miatt emeltek vádat egy 48 éves kecskeméti férfi ellen, aki az ügyészség szerint a 2014-es választások idején egy Veszprém megyei jelölt kincstári kártyájával visszaélve

csaknem egymillió forint kárt okozott. A Veszprémi Járási és Nyomozó Ügyészség pénteken az MTI-vel azt közölte: a férfival az egyik kis párt elnöke kötött megbízási szerződést országgyűlési képviselőjelöltjük kiválasztása és a támogató aláírásgyűjtés érdekében. Ezután a férfi hirdetés útján kapcsolatba lépett egy Veszprém megyei nővel, akit megbízott az aláírásgyűjtéssel.

A nő az egyik ismerősét kérte fel, hogy jelöltként induljon, neki a férfi azt mondta, miután megkapja a választási kártyát, azt át kell adnia, nehogy a pénzt a kampánytól eltérő célra fordítsa, majd megígérte, hogy az elszámoláshoz szükséges számlákat időben átadja számára.

A jelölt, miután megszerezte a szükséges 500 érvényes támogatói aláírást és átvette a Magyar Államkincstártól az egymillió forintos támogatás felhasználására alkalmas kártyáját, azt annak PIN-kódjával együtt átadta a vádlott által megbízott nőnek és társának. Ők már útban Kecskemét felé jogosulatlanul fizettek a kártyával, a bizonylaton a kártyabirtokos nevét aláírva. Emiatt jogosulatlanul megszerzett készpénz-helyettesítő fizetési eszköz felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt nekik is bíróság elé kell állniuk - közölte az ügyészség.

A kecskeméti férfi, miután a kártyát megszerezte, azzal éttermekben, áruházakban, üzemanyagtöltő állomásokon fizetett, valamint 700 ezer forintot átutalt róla.

A jelöltként indult nő később többször próbálta megszerezni a pénz felhasználását igazoló számlákat, de a férfit nem tudta elérni. Közben kiderítette, hogy a 700 ezer forintos átutalás rendezvényszervezés jogcímen történt, így tudott annak valótlanságáról, az elszámolásban is ezt szerepeltette.

Az ügyészség tájékoztatása szerint a Magyar Államkincstár ezért a nőt a jogosulatlanul felhasznált támogatás kétszeresének visszafizetésére kötelezte, illetve az ügy egyik vádlottjaként neki is a bíróság előtt kell felelnie a költségvetésből származó pénzeszközökkel kapcsolatban előírt elszámolási kötelezettség elmulasztásának bűntette miatt.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld

MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.

2025. Július 27. 09:08, vasárnap | Belföld

Vihar - Heves zivatarok is lehetnek ma az országban

2025. Július 26. 10:01, szombat | Belföld

A Meta beszünteti a politikai hirdetéseket az EU-ban az uniós szabályozás miatt

A többek között a Facebook és az Instagram platformokat üzemeltető META, pénteken bejelentette, hogy októbertől beszünteti a politikai, választási és társadalmi témájú hirdetéseket az Európai Unióban.

2025. Július 26. 09:58, szombat | Belföld

Visit Hungary: már több mint 10 millió turista érkezett az országba

Idén július 23-án lépte túl a vendégek száma a 10 milliót, már most Magyarország népességét meghaladó vendégforgalmat bonyolított a turisztikai szektor - közölte a Visit Hungary az MTI-vel pénteken.