Hírek
2012. Február 01. 07:53, szerda |
Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Jóváhagyták az uniós kormányfők az EU stabilitási tervét

Jóváhagyták az állandó euróövezeti pénzügyi stabilitási mechanizmus létrehozásáról rendelkező szerződést az uniós tagországok állam- és kormányfői Brüsszelben.
Az ESM - az ideiglenes mechanizmussal eleinte párhuzamosan működve - idén júliusban kezdi meg működését, várhatóan 500 milliárd eurós hitelezési és garanciakerettel.
A szerződés lényegében automatikus szankciókat ír elő a részes országokkal szemben, ha költségvetési hiányuk meghaladja a GDP 3 százalékát. A szerződés értelmében az aláíró országok államháztartásuk szerkezeti hiányát a GDP-hez képest legfeljebb 0,5 százalékon tartják. Abban is egyetértettek, hogy korábban fel nem használt uniós forrásokat csoportosítanak át a fiatalok foglalkoztatásának ösztönzésére, valamint a kis- és közepes vállalkozások támogatására. A csúcson arról is döntöttek, hogy Nagy-Britannia mellett Csehország sem csatlakozik egyelőre a szerződéshez, a többi 25 EU-ország azonban a csatlakozás mellett döntött. José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke a találkozó után azt mondta, hogy a döntések tovább erősítik a bizalmat az uniós országok gazdaságaiban.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.
2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld
Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők
2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld
Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn
A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.
2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld
Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt
Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.