Városlista
2025. június 12, csütörtök - Villő

Hírek

2018. Június 03. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI

Jótékonysági futáson hívják fel a figyelmet a véradás fontosságára

Jótékonysági futáson hívják fel a figyelmet a véradás fontosságára

A Nemzeti Összetartozás Napján, vagyis hétfőn rajtol Budapestről az az 500 kilométeres futás, amelynek kettős célja, hogy felhívja a figyelmet a véradás fontosságára,

valamint adományokat gyűjtsön a kárpátaljai Ráton megépült Szent Mihály Rehabilitációs Központ javára - közölték a szervezők szombaton az MTI-vel.

A közlemény szerint az "Egy vérből vagyunk!" elnevezésű rendezvény fővédnöke Herczegh Anita, Magyarország köztársasági elnökének felesége, aki a budapesti rajtnál részt vesz a véradáson, majd öt nappal később a ráti gyermekotthonban várja a futókat, és a célba érkezést követően részt vesz a Szent Mihály Rehabilitációs Központ avató ünnepségén.

A rajtnál jelen lesz a szervező intézmények képviseletében Nagy Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat szakmai főigazgató-helyettese, Toldy-Schedel Emil, a Szent Ferenc Kórház főigazgatója és Fogarasi András, a Bethesda Gyermekkórház főigazgató-helyettese is. A katolikus és református kórház 30 fős csapata Kárpátaljára fut, ahol a Szent Mihály Rehabilitációs Központ felavatását követőn közel száz kárpátaljai gyerek egészségügyi vizsgálatát végzik el.

A futás további állomásain is (Szolnokon, Debrecenben és Nyíregyházán) véradásra várják a segíteni vágyókat - tették hozzá.

Az ultrafutók június 5-én 11 órakor érkeznek Szolnokra, ahol az Aba-Novák Agóra Kulturális Központban lesz véradás 10 és 14 óra között. A futók június 6-án Debrecenbe érkeznek, ahol 14 és 18 óra között várják a véradókat a Kölcsey Központban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.