Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2020. Február 13. 07:57, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Jól járhat, aki más településen bérel lakást, mint ahol a sajátját kiadja

Jól járhat, aki más településen bérel lakást, mint ahol a sajátját kiadja

A magánszemélyek levonhatják a lakás bérbeadásából származó bevételükből az általuk más településen bérelt lakás igazoltan megfizetett bérleti díját

- derül ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján közzétett tájékoztatóból.

Az, aki például Budapest III. kerületében levő garzonját bérbe adja, és a főváros XX. kerületében, a munkahelyéhez közel bérel lakást, nem csökkentheti a bérbeadásból származó bevételét - mutat rá az adóhatóság.

Amellett, hogy a bérbe adott, és a bérelt lakás nem lehet azonos településen, a bevétel csökkentésének feltétele az is, hogy a bérbeadás, illetve a lakásbérlés időtartama meghaladja a 90 napot, a magánszemély más tevékenységből származó bevételével szemben ne számoljon el költséget a bérelt lakásra, továbbá, hogy az igazoltan megfizetett bérleti díjat számára még részben sem térítsék meg.

A bevétel csak az azonos évben megfizetett bérleti díjjal csökkenthető.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.