Városlista
2026. január 24, szombat - Timót

Hírek

2021. Szeptember 29. 11:06, szerda | Külföld
Forrás: mti

Johnson: nem a bevándorlás kínálja a megoldást az ellátási problémákra

Johnson: nem a bevándorlás kínálja a megoldást az ellátási problémákra

Boris Johnson brit miniszterelnök szerint nem az ellenőrzés nélküli bevándorlás kínálja a megoldást a teherautósofőrök hiánya miatt kialakult országos ellátási problémákra.

A nagy-britanniai üzemanyag-kiskereskedelemben súlyos fennakadások támadtak az elmúlt napokban, miután több nagy forgalmazó töltőállomásokat zárt be a sofőrhiány okozta szűk logisztikai kapacitások miatt.

Ennek nyomán országszerte pánikszerű üzemanyag-felvásárlás kezdődött, amely miatt e hét elejére a töltőállomások többsége gyakorlatilag kifogyott az üzemanyagból.

A brit kormány bejelentette, hogy ötezer külföldi kamionsofőr kaphat soron kívül átmeneti nagy-britanniai munkavállalási engedélyt mindenekelőtt üzemanyag- és élelmiszerszállító teherautók vezetésére.

A szakmai szervezetek az intézkedést teljesen elégtelennek minősítették, Johnson azonban a BBC televíziónak nyilatkozva kedden kijelentette: nem hiszi, hogy emberek "ismét az ellenőrzés nélküli bevándorlással akarnának minden problémát megoldani".

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.

2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld

Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok

Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben

2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép

Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.