Hírek
2020. Október 05. 18:01, hétfő |
Kék hírek
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay
Ittasan tanított vezetni egy szintén ittas nőt
Vádat emelt az esztergomi ügyészség a nő és a férfi ellen is.
Az Esztergomi Járási Ügyészség ittas járművezetés vétsége miatt indult ügyben vádiratot nyújtott be azzal a nővel szemben, aki 2020. február 29-én 1 óra 45 perckor Esztergomban, az Árok utcában ittas állapotban úgy vezetett egy autót, hogy előbb beült a vezető ülésben ülő férfi ölébe, így kormányozta, irányította a járművet és kezelte a jármű pedáljait, majd később egyedül ült a vezető ülésbe és vezette ittasan a járművet, miközben a férfit utasként szállította.
A nő közepes fokban volt ittas állapotban a járművezetéskor, és még jogosítványa sincs. Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy az Esztergomi Járásbíróság a nőt pénzbüntetésre és járművezetéstől eltiltásra ítélje.
Az ügyészség a férfival szemben is vádiratot nyújtott be ittas járművezetés vétsége és járművezetés tiltott átengedése vétsége miatt.
A férfi az eset során enyhe fokú ittas állapotban vezetett, majd azt követően engedte át a vezetést a nőnek. Az ügyészség szerint a férfi ittas állapotban tanította vezetni a nőt.
Az ügyészség a vádiratban indítványozta, hogy a bíróság a férfit tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben pénzbüntetésre és járművezetéstől eltiltásra ítélje – tette hozzá a vádhatóság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 06:58, hétfő | Kék hírek
Életveszélyes a jégen tartózkodni!
Életveszélyes a jégen tartózkodni, az enyhülő időjárásban olvad a természetes vizek jege, ezért senki ne menjen a jégre - figyelmeztetett az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője vasárnap.
2026. Január 22. 07:36, csütörtök | Kék hírek
A Netflix nevében is próbálkoznak a csalók - Ne dőljön be!
Az elmúlt napokban több bejelentés is érkezett, mert a csalók egy népszerű televíziós szolgáltató nevében előfizetéseket kötöttek, felhasználva a sértettek nevét, bankkártyaadatait.
2026. Január 07. 07:52, szerda | Kék hírek
ORFK: a hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a balesetek száma
A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a közúti közlekedési balesetek száma
2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek
A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.
