Városlista
2025. július 31, csütörtök - Oszkár

Hírek

2017. Szeptember 08. 05:02, péntek | Belföld
Forrás: mti

Ismét melegszik az idő a hétvégén

Ismét melegszik az idő a hétvégén

A hétvégén többször megerősödik a szél, helyenként zápor, zivatar is lehet. Több lesz viszont a napsütés és ismét melegszik a levegő, többfelé lehetnek 30 fok körüli maximumok

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat által az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzésből.

Pénteken mindenütt több órára kisüt a nap, csapadék nem várható. A szél az Észak-Dunántúlon élénk, néhol erős lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet az északi országrészben többnyire 6-11 Celsius-fok között, a felhős déli területeken 12-13 fok körül alakul. A legmagasabb hőmérséklet 20-25 fok között valószínű.

Szombaton délelőtt gyengén felhős, napos időre lehet számítani, de aztán felhősebb lesz az ég, keleten elszórtan, nyugaton néhol alakulhat ki zápor, zivatar. Emellett sokfelé megerősödik, a Fertő tó környékén olykor viharossá fokozódik a szél. A leghidegebb órákban 8-15 fok lehet. Napközben 25-29 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap napos idő várható, de többfelé megerősödik a szél. Délutántól a Dunántúlon valószínű helyenként zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 10-17 fok között valószínű. A nappali maximumok 26-31 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: ősz, időjárás, meleg

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.