Hírek
2012. Szeptember 07. 12:12, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
IMF/EU-tárgyalások - MSZP: Orbán félrevezetéssel próbálja elterelni a figyelmet a kormány hibáiról

Az MSZP szerint a miniszterelnök a közvélemény és a Fidesz-KDNP-frakció félrevezetésével próbálja elterelni a figyelmet a kormány gazdaságpolitikai hibáiról.
Józsa István, a szocialisták frakcióvezető-helyettese pénteken sajtótájékoztatón azt mondta: az Orbán-kormány gazdaságpolitikája vezetett oda, hogy az országnak hitelmegállapodást kell kötnie a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), amelytől 2010-ben búcsút vett.
A kormányfő saját frakciójának is hazudott, amikor saját hibáiról "riogatással" próbálta elterelni a figyelmet - utalt az MSZP-s képviselő Orbán Viktor csütörtöki nyilatkozatára, amelyben az IMF feltételeiről szólva azt mondta: "ezen az áron, így nem kell" pénzügyi garancia.
Józsa István úgy fogalmazott: a miniszterelnök olyan "őrült hibákat" követett el, amelyeket képtelen kijavítani, ezért a szocialisták nem is tőle, hanem a "becsapott, megalázott" Fidesz-frakciótól várják, hogy alternatívát állít Orbán Viktor "elképesztő ámokfutásával" szemben.
Kitért arra is, hogy az IMF-megállapodást elsősorban a kiszámíthatatlan gazdaságpolitika és a befektetői bizalom ebből adódó hiánya teszi szükségessé, ezért "menekül a pénz Magyarországról", és maradnak el sorra a beruházások. Ennek a számlájára írta azt is, hogy a World Economic Forum globális versenyképességi ranglistáján Magyarország az előző évi 48. helyezésről a 60.-ra csúszott vissza.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MKIF: Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen
Budapest felé sem lesz felújítás nyáron az M7-esen - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. pénteken az MTI-vel.
2025. Június 14. 09:07, szombat | Belföld
MÁV: először ment utasokkal óránként 160 kilométerrel vonat Budapest és Székesfehérvár között
Budapest és Székesfehérvár között első alkalommal ment utasokkal óránként 160 kilométeres sebességgel vonat pénteken - jelentette be Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon.
2025. Június 14. 09:06, szombat | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna a Nyugat nélkül egy napig sem tudna talpon maradni
2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld
Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás
Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.