Városlista
2025. július 30, szerda - Judit

Hírek

2012. Február 10. 07:35, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

IMF: a növekedés a legnagyobb kihívás a magyar gazdaságnak

IMF: a növekedés a legnagyobb kihívás a magyar gazdaságnak

Folyamatosan egyeztet az IMF a magyar kormány képviselőivel - ezt mondta az IMF magyarországi képviseletének vezetője, Iryna Ivaschenko.

Mint mondta, sok minden múlik most a kormányon. Az ország megítélésének javítása érdekében ki kell vonni a különadókat és növelni kell a gazdaságpolitika kiszámíthatóságát.

Iryna Ivaschenko a magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) budapesti rendezvényén közölte azt is, hogy a magyar gazdaság számára a növekedés jelenti a legnagyobb kihívást - számol be róla a privatbankar.hu. A szakértő úgy véli, mind rövid-, mind közép, mind hosszú távon gondot jelent a növekedés. Hozzátette, hogy Magyarország rendre a térségbeli növekedési átlag alatt teljesít, a kivitel jelenti a növekedés egyetlen forrását, ráadásul a belső fogyasztás és a beruházás is gyenge.

Iryna Ivaschenko kiemelte, hogy az IMF az idei évben 0,3 százalékos magyar GDP-növekedésre számít, ugyanakkor arra is figyelmeztetett, hogy a szervezet ronthat ezen a prognózison, mivel az kedvező euróövezeti forgatókönyv alapján született.A szakember szerint a magyar gazdaságpolitikának a stabilitásra és a növekedésre kell összpontosítania. Véleménye szerint a megfelelő kiigazítás segíthet a fenntartható költségvetési politika kialakításában és a növekedés beindításában.

Hangsúlyozta: a költségvetés bevételi és kiadási oldalait érintő intézkedések megfelelő összetétele szükséges ahhoz, hogy a kiigazítás ne fékezze túlságosan a gazdasági növekedést. Javítani kell Magyarország befektetői megítélésén is. A monetáris politikát az IMF magyarországi képviselője megfelelően óvatosnak nevezte.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.

2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld

Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok

A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld

Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban

A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait