Városlista
2025. október 28, kedd - Simon

Hírek

2023. Július 24. 12:46, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Huszonkilenc embert találtak Zalában egy teherautóban

Huszonkilenc embert találtak Zalában egy teherautóban

Két külföldi férfi 29 illegális bevándorlót próbált Olaszországba juttatni egy bútorszállító teherautóban, amelyet Zalában állítottak meg a pénzügyőrök - tájékoztatta a NAV Bevetési Igazgatóságának sajtóreferense

Juhászné Prantner Etelka közölte: egy román és egy görög állampolgár arra szerződött, hogy 29 illegális bevándorlót juttat el Olaszországba. Költöztetőknek álcázták magukat, és az ingóságok közé bújtatták az embereket.

Amikor az egyenruhások megállították a német rendszámú teherautót Zala vármegyében, a sofőr és a társa azt állította, hogy bútorokat, valamint költöztetődobozokat visznek, erről egy fuvarokmányt is mutattak a járőröknek.

A szemmel láthatóan túlsúlyos jármű valódi rakományát ezután fedték fel a NAV munkatársai. A rekkenő hőségben négy nő és huszonöt férfi fulladozott a raktérben, a körülményeket vélhetően nehezen vagy egyáltalán nem bírták volna ki az utazás végéig.

A pénzügyőrök a két embercsempészt és utasaikat a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársainak adták át.

Az utasok a rendőri intézkedéskor sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni. Az illegálisan szállított külföldiek közül bevallásuk szerint ketten indiaiak, tizenhárman Srí Lanka-iak, illetve ugyanennyien pakisztániak voltak, egy ember pedig bangladesi állampolgárnak vallotta magát.

Az embercsempészek ellen büntetőeljárást indítottak.

Fotó: NAV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld

Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály

2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld

Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás

Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon

2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás a héten is

2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld

Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök

A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.