Hírek
2011. Október 16. 14:13, vasárnap |
Külföld
Forrás: MTI
Helyenként kétméteres víz lepi az utcákat

Áradások pusztítanak Thaiföldön a heves monszun esőzések következtében, és szombaton a főváros, Bangkok központjának egy része is víz alá került.
Bangkok belvárosát helyenként több mint 2 méteres víz lepte el az NBT állami televízió jelentése szerint. A tízmilliós metropoliszban a legmagasabb készültségi fokozat van érvényben, de a helyzet még súlyosabbra fordulhat.
Az egész országban szombatra megközelítette a háromszázat a természeti csapás halálos áldozatainak a száma.
Bangkokban a homokzsákokból készült védőgátakat 2 és fél méterről 3 méteres magasra emelték a főváros kormányzójának rendeletére. Az óvintézkedés indokolt, mivel az ország északi részéből, így a Bangkokot keresztülszelő Csaophraja folyón levonuló áradás szombat és kedd között éri el a fővárost és környékét, és a szakadatlan esők csak tovább súlyosbíthatják a helyzetet.
A főváros lakossága készleteket halmoz fel a legrosszabbra készülve, számos boltban kiürültek a polcok, s hiánycikk lett a palackozott ivóvíz is.
1995 óta nem voltak ilyen súlyos árvizek Thaiföldön, mint most, a természeti csapás okozta károkat eddig 1,9 milliárd euróra becsülik. Az árvizek összesen 2,3 millió embert sújtanak a délkelet-ázsiai országban.
A szomszédos Kambodzsában, Laoszban és Vietnámban is súlyos a helyzet. (da)
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Külföld
A Pentagon rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését a következő pénzügyi évre
A Pentagon csaknem nyolcadával, rekordszintre növelné az Egyesült Államok védelmi költségvetését az októberben kezdődő 2026-os pénzügyi évre.
2025. Június 12. 07:28, csütörtök | Külföld
Parajd - Törékeny egyensúlyt tapasztaltak a szakértők
2025. Június 11. 07:04, szerda | Külföld
Donald Trump: a katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn
A katonaság addig marad Los Angelesben, amíg veszély áll fenn – közölte Donald Trump kedden.
2025. Június 11. 06:59, szerda | Külföld
Háromnapos gyászt hirdetett az osztrák kancellár a grazi középiskolai lövöldözés miatt
Három napos gyászt hirdetett Christian Stocker osztrák kancellár a kedden történt grazi középiskolai lövöldözés nyomán, amelyben kilenc áldozat vesztette életét, az elkövető pedig öngyilkosságot követett el.