Városlista
2026. március 13, péntek - Krisztián, Ajtony

Hírek

2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV

Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV

Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV

A következő négy évben körülbelül 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV, ebből 125 milliárdot a magyar állam, 175-öt pedig az Európai Unió finanszíroz - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalán hétfőn közzétett videójában.

Hegyi Zsolt elmondta: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV: megújulnak a vágányok, az áramellátás, a biztosítóberendezés, a felsővezeték, az állomások, az utastájékoztatás, a világítás és a jegyautomaták, továbbá vadonatúj szerelvények érkeznek.

Magasabb peronok létesülnek, hogy ne kelljen lépcsőzni, amikor a járműre felszállunk, minden peronra lehetséges lesz az eljutás lépcsőzés nélkül - részletezte.

"A Batthyány téren új lift létesül a fonódó villamos megállójába, a Margit hídnál új kijáratokat nyitunk, itt is épül lift, a Tímár utcánál pedig eltűnik a gyalogosok és kerékpárosok életét évtizedek óta megkeserítő felüljáró, és szintbeli átkelő létesül" - mondta.

Mint ismertette:

új lift létesül Rómaifürdőnél és Békásmegyeren is, ahol mozgólépcsőt is építenek. Békásmegyer és Szentendre között több helyen növelik a pályasebességet, Pomázon és Szentendrén új épület épül, könnyítik az átszállást az autóbuszokra, és ahol csak lehet, új parkolóhelyek létesülnek az autók és a kerékpárok számára
- sorolta a vezérigazgató.

Arra is kitért, hogy "vadonatúj, egyterű, alacsonypadlós, légkondicionált" szerelvények érkeznek a szentendrei HÉV-re.

"A felújítás tehát nemcsak szépségtapasz a ma problémáira, hanem hosszú távon megoldja és fejleszti az agglomerációs közlekedést" -mondtaHegyi Zsolt.

Címkék: budapest, hév

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld

Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát

2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld

Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok

Szerinte kamu az egész.

2026. Március 12. 07:21, csütörtök | Belföld

NAV: hétfőig lehet kérni az szja-bevallási tervezetek postázását

Még öt napig, március 16-ig kérhetik az szja-bevallási tervezetek postázását azok, akik nem rendelkeznek elektronikus elérhetőséggel - hívta fel a figyelmet szerdán a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés