Városlista
2025. szeptember 8, hétfő - Mária

Hírek

2017. November 27. 19:46, hétfő | Sport
Forrás: mti

Hat-hét csapatkapitányra van szükség Leekens szerint a válogatottban

Hat-hét csapatkapitányra van szükség Leekens szerint a válogatottban

Georges Leekens szerint a magyar labdarúgó-válogatottnak vezérekre, \"hat-hét csapatkapitányra\" van szüksége ahhoz, hogy sikeres legyen a jövőben.

Az új szövetségi kapitány hétfőn, az M4 Sport Sport7fő című műsorában elhangzott interjúban az idei utolsó két mérkőzésről szólva megjegyezte, Luxemburgban a csapatszellem rendben volt, azonban a vereségre nincs mentség, míg a Costa Rica elleni siker javított kicsit a hangulaton. Ezeken a találkozókon megbízottként még Szélesi Zoltán irányított.

A belga tréner kiemelte: csak a jó hangulat nem lesz majd elég a válogatottnál, jó csapat is kell, ehhez pedig fontos egy erős szakmai háttér és a szurkolók támogatása.

A kerettel kapcsolatban leszögezte, fontos lenne, hogy új vezérek lépjenek elő, hat-hét csapatkapitányra van szüksége, akik vállalják a felelősséget. Külön felhozta példaként a válogatottságtól már visszavonult Juhász Rolandot, aki véleménye szerint ugyan nem tartozott a legjobb játékosok közé, de erős személyiség, igazi vezér volt. Hozzátette: egy csapatnyi ilyen futballistára lenne szüksége, emellett olyan labdarúgókat akar látni, akikben megvan a "gyilkos ösztön", amely elsősorban a labdaszerzéseknél fontos.

A szakember elmondta: nagyobb harcot szeretne a csapaton belül, azt, hogy legalább két-három játékos küzdjön egy adott posztért.

"Minél nagyobb a konkurencia, annál jobban harcolsz. Ha ez nem tetszik, ne akarj válogatott lenni. Senki ne higgye azt, hogy biztos helye van a kezdőben" - tette hozzá.

Georges Leekens hangsúlyozta: természetesen hisz abban, hogy irányításával a válogatott kijut a 2020-as Európa-bajnokságra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 08. 07:15, hétfő | Sport

Olasz Nagydíj - Verstappen sima győzelmet aratott

A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a Forma-1-es Olasz Nagydíjat.

2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Sport

Női kézilabda BL - Dortmundi győzelemmel rajtolt a Győr

A címvédő Győri Audi ETO győzelemmel kezdte meg szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében, miután az első fordulóban, vasárnap 43-30-ra nyert Szikora Melinda együttese, a Borussia Dortmund vendégeként

2025. Szeptember 07. 08:42, vasárnap | Sport

Ír-magyar - Rossi szerint a bíró nem egyenlően bánt a csapatokkal

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a játékvezető nem egyenlő mércével bánt a magyar és az ír labdarúgó-válogatottal a két csapat 2-2-es döntetlennel végződött világbajnoki selejtezőmérkőzésén Dublinban.

2025. Szeptember 06. 09:13, szombat | Sport

Ír-magyar - Rossi: nüanszok dönthetnek

Marco Rossi szövetségi kapitány szerint nüanszok dönthetik el szombaton a magyar labdarúgó-válogatott írországi rajtját a világbajnoki selejtezősorozatban.