Hírek
2020. Május 22. 12:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Gyorsan emelkedett a benzin és a gázolaj ára
Az elmúlt hetekben gyorsan \"visszarendeződött\" a benzin és a gázolaj ára - mondta Grád Ottó, a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
A főtitkár elmondta, a benzinnél literenként a 280 forint, míg a gázolajnál a 310 forint jelentette a mélypontot, mostanra azonban - a kőolaj világpiaci árának emelkedése miatt - 330 forintba kerül egy liter benzin, a gázolaj pedig átlagosan 340 forintba.
Hozzátette, a járvány idején - az alacsony üzemanyagárak ellenére - jelentősen visszaesett a fogyasztás: az elmúlt évek átlagának a 60 százaléka fogyott benzinből, míg gázolajból a 70 százaléka.
"Annak ellenére, hogy emelkednek az üzemanyag árak, a fogyasztás ezzel párhuzamosan szintén növekszik, és kezdi megközelíteni újra azt a szintet, ami ebben az időszakban jellemző szokott lenni" - emelte ki Grád Ottó.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.
