Hírek
2021. Június 26. 08:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Gyermekprogramokkal várja a legfiatalabb korosztályt az Országház

Gyermekprogramokkal várja a legfiatalabb korosztályt az Országház, az érdeklődők számára többek között ingyenes múzeumpedagógiai vezetést és gyerekkoncertet szerveznek,
valamint a gyerekek eljátszhatják a koronázási szertartást is - olvasható az Országgyűlés Hivatala által az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
Mint írják, az Országház minden nap fogad látogatókat a korábbinál jelentősen kedvezőbb, újranyitó jegyárakkal. A tavaly bevezetett családi jegy pedig további kedvezményt biztosít. Az Országgyűlés Hivatala díjmentes látogatásra várja nyári táborok szervezésében a magyar törvényhozás épületébe érkező gyermekeket. A csoportok előzetes bejelentkezést követően részt vehetnek a korosztályokra szabott diákvezetéseken és a múzeumpedagógiai foglalkozásokon. Az Országház-látogatásra a korosztály megjelölésével az idegenforgalom@parlament.hu, a pedagógiai programokra a muzeum@parlament.hu e-mail-címen jelentkezhetnek.
A Tér-Zene programsorozat részeként június 4-től csütörtökönként ingyenes könnyűzenei koncertek szórakoztatják az érdeklődőket a Kossuth téren. Június 26-án, szombaton rendhagyó gyerekkoncerten vehetnek részt a családok. Az Országház főbejárata előtti területen a Kifli Zenekar lép fel délután, majd a Múzeumok éjszakája rendezvényen a gyerekek eljátszhatják a koronázási szertartást vagy interaktív díszelgő bemutatón vehetnek részt.
Az aktuális rendezvényeinkkel és a látogatással kapcsolatos bővebb információk a www.parlament.hu weboldalon találhatók - áll az összegzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 28. 07:53, hétfő | Belföld
Magyar helikopter indult Bulgáriába az erdőtüzek elleni küzdelem támogatására
A Magyar Honvédség (MH) egyik H225M helikoptere indult Bulgáriába, hogy segítsen az ottani erdőtüzek megfékezésében.
2025. Július 28. 07:52, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági együttműködésnek
Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági kapcsolatoknak, hazánk kiváló példa arra, hogy menyit is lehet profitálni a keleti és a nyugati vállalatok közötti kulturált, civilizált együttműködésből
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.