Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2018. Január 16. 07:45, kedd | Bulvár
Forrás: mti

Freddie lép színpadra Emeli Sandé koncertje előtt

Freddie lép színpadra Emeli Sandé koncertje előtt

Freddie és zenekara melegíti be a közönséget a világhírű brit soul és R&B énekesnő, Emeli Sandé február 18-i budapesti koncertje előtt a Papp László Budapest Sportarénában.

Fehérvári Gábor Alfréd, vagyis Freddie 2016-ban megnyerte A Dal című versenyt, ezzel ő képviselte Magyarországot a stockholmi Eurovíziós Dalfesztiválon Pioneer című dalával. Ugyanebben az évben Fonogram-díjra jelölték, majd megkapta a Petőfi Zenei Díjat az év felfedezettje kategóriában - szerepel a szervezők által az MTI-hez eljuttatott közleményben. Az énekes 2016-ban megjelent első önálló albumának Pioneers volt a címe, Freddie tavaly a kijevi Eurovíziós Dalfesztivál szakkommentátora volt, idén pedig a szombaton kezdődő A Dal 2018 műsorvezetőjeként mutatkozik be.

A világhírű brit soul és R&B énekes, dalszerző Emeli Sandé három év után tér vissza Magyarországra, ahol 2015 júliusában a VeszprémFesten adta első koncertjét. 2012-ben megjelent lemeze, az Our Version of Events az Egyesült Királyság legnagyobb példányszámban elkelt debütáló albuma lett és két kategóriában is megkapta a Brit Awardsot. 2012-ben jelent meg önálló albuma, az Our Version of Events, amely elsöprő sikert aratott: több héten állt a listák első helyén, az anyagról a Daddy, a My Kind of Love és a Next to Me is hatalmas sláger lett. Ugyanebben az évben fellépett a londoni nyári olimpiai játékok nyitó- és záróünnepélyén. Második stúdiólemeze, a Long Live the Angels 2016-ban jelent meg.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 12. 07:29, csütörtök | Bulvár

Magyarország Szépe – Tizenhatan kerültek a döntőbe

Tizenhatan vehetnek részt a Magyarország Szépe verseny június 22-i döntőjén a Duna tévécsatorna élő műsorában, miután a Miss Talenttel lezárult az alversenyek sora a baranyai Pogányban szerdán.

2025. Június 11. 07:05, szerda | Bulvár

Új Süsü-szobor került Csukás István síremlékére

Új Süsü-szobor került Csukás István síremlékére a Farkasréti temetőben, az ellopott alkotás helyére – tájékoztatta Porga József, az író egyik örököse az MTI-t kedden.

2025. Június 08. 09:06, vasárnap | Bulvár

XIV. Leó pápa: ne ragadozóként, hanem zarándokként éljünk

A béke visszatér, ha nem ragadozóként, hanem zarándokként élünk a világban