Hírek
2019. Január 17. 07:44, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Feltételezett Ku Klux Klan-tagoknál razziáztak Németországban
Nagyszabású razziát tartottak szerdán Németországban a Ku Klux Klan nevű amerikai fajgyűlölő szervezet feltételezett követőinek tagjainál.
A stuttgarti ügyészség állambiztonsági osztálya és a Baden-Württemberg tartományi bűnügyi hivatal közös műveletében több mint 200 rendőrt mozgósítottak, köztük különleges bevetési egységeket.
Nyolc tartományban, tizenkét helyszínen tartottak házkutatást. Lefoglaltak egyebek mellett adathordozókat, számítógépeket és mobiltelefonokat, és száznál is több fegyvert, köztük lőfegyvereket, teleszkópos botokat és bozótvágó késeket.
Az eljárás 17 ember ellen irányul, 17 és 59 év közöttiek, bűnszervezet létrehozásával gyanúsítják őket. A "National Socialist Knights of the Ku-Klux-Klan Deutschland" (A Ku Klux Klan Németország nemzetiszocialista lovagjai) elnevezésű szervezet tagjait "egyesíti szélsőjobboldali meggyőződésük, amely a többi között a nemzetiszocializmus dicsőítésében nyilvánul meg" - áll a stuttgarti ügyészség közleményében.
Hozzátették: egy másik ügyben lefoglalt mobiltelefonon talált üzenetváltás elemzése révén jutottak az interneten szerveződő, működését havi tagdíjakból finanszírozó szervezet nyomára. Az eljárásban országszerte 40 ember került a hatóságok látókörébe.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 24. 12:00, péntek | Külföld
A Brent olajfajta ára tovább emelkedett, már 96 dollár fölött jegyzik
Tovább nőtt, június eleje óta legmagasabb szintre emelkedett a kőolaj jegyzése csütörtök reggel az egyre mélyülő közel-keleti konfliktus hatására.
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Külföld
Az elektromos és hibrid autók húzták az uniós újautó-piacot júniusban
2026. Július 21. 13:00, kedd | Külföld
Az OTP bankot vesz a Baltikumban
Az OTP Bank megállapodást írt alá a balti régió harmadik legnagyobb bankcsoportja, a Luminor megvásárlásáról a Blackstone által kezelt magántőkealapokból álló konzorciummal, és a DNB Bankkal
2026. Július 19. 12:00, vasárnap | Külföld
Az ukrán erők csapást mértek két logisztikai létesítményre Oroszország Moszkvai és Tambovi területén
Az ukrán erők csapást mértek egy-egy jelentős logisztikai létesítményre Oroszországban, a Moszkvai, illetve a Tambovi területen, a frontvonaltól több mint 500 és mintegy 700 kilométerre
