Városlista
2025. december 23, kedd - Viktória

Hírek

2011. Július 21. 14:25, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Felpörgött a győri gazdaság

Felpörgött a győri gazdaság

Tovább csökkent a munkanélküliség Győrben és vonzáskörzetében.

A Munkaügyi Központ legfrissebb adatai 15 százalékos javulásról számoltak be. A régióban az ipari termelékenységgel és a gazdaság erősödésével egyenes arányban élénkül a foglalkoztatottság és a munkahelyteremtés.

Tovább csökkent az álláskeresők aránya Győrben 2011. júniusára. A Munkaügyi Központ legfrissebb adatai szerint az elmúlt hónapban több mint 6500 fő, míg egy évvel korábban közel 7800 fő volt regisztrált álláskereső a régióban. Ez Győrben és agglomerációjában mintegy 15 százalékos javulást, ezer főnél magasabb csökkenést jelent. Az arány 7,6-ról 6,4 százalékra mérséklődött az előző év (2010) azonos időszakához képest.

A régióban az ipari termelékenységgel és a gazdaság erősödésével egyenes arányban élénkül a foglalkoztatottság és a munkahelyteremtés. A letelepedő cégek, az Audi-gyár terjeszkedése, valamint az ipari park bővülése következtében egyre nagyobb az igény a szakképzett munkaerőre. A gazdasági fellendülés hatására fokozatosan térnek vissza a tartós álláskeresők az elsődleges munkaerőpiacra – írta le a helyi gazdaság helyzetét Simon Róbert Balázs pénzügyekért felelős alpolgármester.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: gazdaság

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok

Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)

2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld

NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások

A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.

2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld

Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén

Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.

2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz

Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.