Hírek
2017. Október 19. 14:44, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Fel kell készíteni a diákokat az okoseszközök használatára

Az okoseszközök akkor igazán hasznosak, ha okos emberek használják ezeket, okos dolgokra; ehhez arra van szükség, hogy a fiatalok már tanulmányaik során elsajátítsák ezek használatát
- hangsúlyozta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) médiaműhelyének csütörtöki átadóján.
Karas Monika megjegyezte, a hatóság támogatásával korábban négy vidéki és öt fővárosi egyetemen hoztak létre ilyen központot, ahol a diákok olyan minőségi és naprakész tudást szerezhetnek, amellyel kielégíthetik a nagy reklámügynökségek, filmstúdiók, médiumok igényeit.
Mint mondta, az online eszközök mindennapjaink szerves részévé váltak, gyakran meghatározzák, miként vélekedünk a világról, és az egyetemeken is mind népszerűbbek azok a szakirányú képzések, amelyek az okoseszközökkel, a hírközlés egy egészen új területével foglalkoznak.
Karas Monika a mintegy 13 millió forintból megvalósult fejlesztéssel kapcsolatban hangsúlyozta: cél, hogy érdemben hozzá tudjunk járulni a jövő szakembergárdájának képzéséhez, hiszen a főként technika függő szakokon létkérdés, hogy a diákok naprakész tudást szerezve lépést tudjanak tartani a fejlődéssel.
Józsa János, az intézmény rektora az eseményen azt emelte ki: a most átadott műhely tovább emeli kiválósági képzőhelyük oktatási színvonalát, ez a képességek mellett az elméleti és a gyakorlati tudás fejlesztésére is összpontosít, utóbbi megszerzésének egyik fontos eszköze pedig a műhelymunka.
Alapfilozófiájukként említette, hogy mindig is együttműködésre törekedtek az egyetemen kívüli világgal, legyen szó kormányzati, nem kormányzati szervekről vagy a gazdasági élet szereplőiről.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán
A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.
2025. Július 29. 07:41, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: az amerikai beruházások ellensúlyozzák az Európai Bizottság által okozott károkat
2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld
Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok
A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.
2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld
Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban
A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait