Hírek
2018. Február 14. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Február 20-án érkezik az egészségügyi szakdolgozók előrehozott illetményemelése

Február 20-án érkezik az egészségügyi szakdolgozók előrehozott 8 százalékos illetményemelése - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyi államtitkársága kedden az MTI-vel.
Az egészségügyi szakdolgozók novemberről előrehozott 8 százalékos illetményemelésével járó bérkülönbözetet az államkincstár januárig visszamenőleg februárban utalja. Ez 80 ezer dolgozót érint, akik márciustól már automatikusan a megemelt bért kapják - írták a közleményben, hangsúlyozva, hogy a kormány az egészségügyi dolgozók számára minden, jogszabályban is vállalt béremelést, bérkiegészítést, támogatást teljesített és teljesít.
Az államtitkárság közlése szerint a Magyar Államkincstár felkészült az egészségügyi és szociális szakdolgozók megemelt béreinek utalására. A januári emelést a dolgozók bérkülönbözet formájában, február 20-án kapják meg.
Az egészségügyi szakdolgozók bére 2016 és 2019 között átlagosan 65 százalékkal emelkedik. Egy 4-6 éves munkaviszonnyal, felsőfokú végzettséggel rendelkező szakápoló átlagkeresete a 2016 januári 268 607 forinthoz képest a mostani előrehozott béremeléssel 382 354 forintra emelkedik, 2019-ben pedig várhatóan 412 900 forint lesz - írta az Emmi közleményében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 28. 20:31, hétfő | Belföld
Mandoki Soulmates - 50 ÉV SZABADSÁGVÁGY MEGAKONCERT
A Lánchídnál kapták lencsevégre a három barátot Leslie Mandokit, Csupó Gábort és Szűcs Lászlót, amint ötven év után újra együtt álltak azon a titkos helyen, ahol egykor életük legnagyobb döntését hozták meg.
2025. Július 28. 07:53, hétfő | Belföld
Magyar helikopter indult Bulgáriába az erdőtüzek elleni küzdelem támogatására
A Magyar Honvédség (MH) egyik H225M helikoptere indult Bulgáriába, hogy segítsen az ottani erdőtüzek megfékezésében.
2025. Július 28. 07:52, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági együttműködésnek
Magyarország nagy nyertese a Kínával való gazdasági kapcsolatoknak, hazánk kiváló példa arra, hogy menyit is lehet profitálni a keleti és a nyugati vállalatok közötti kulturált, civilizált együttműködésből
2025. Július 27. 09:09, vasárnap | Belföld
MÁV: felsővezeték-szakadás miatt hosszabb a menetidő a győri fővonalon
Letörött a Budapestről Bécsbe tartó Semmelweis EC mozdonyának áramszedője, a vonat utasait a katasztrófavédelem segítségével szállítják át másik vonatra.