Városlista
2025. július 29, kedd - Márta

Hírek

2018. Július 05. 07:26, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Európa legnagyobb Alfa Romeo-márkatalálkozóját rendezik Zánkán

Európa legnagyobb Alfa Romeo-márkatalálkozóját rendezik Zánkán

Európa legnagyobb Alfa Romeo-márkatalálkozóját tartják szombaton Zánkán, az AlfaCity elnevezésű rendezvényre több mint 1300 Alfa Romeót, valamint ötezer embert várnak,

és bemutatják az olasz gyártó első szabadidőautójának csúcsváltozatát, az 510 lóerős Stelviót is - közölték a szervezők az MTI-vel.

A www.alfaamore.hu internetes közösség által szervezett fesztivált tizenkettedik alkalommal rendezik meg. Az elmúlt években rendre 1000 fölötti autó és mintegy 3-4 ezer ember fordult meg AlfaCityben, tavaly pedig minden korábbi rekordjukat megdöntötték, ugyanis 1325 Alfa Romeo érkezett a találkozóra. A szervezők szerint ezzel Európa legnagyobb Alfa Romeo találkozója lett AlfaCity.

Idén a szervezők arra számítanak, hogy a tavalyihoz hasonlóan rekordot döntenek, ehhez csak az kell, hogy 1325-nél több Alfa Romeo érkezzen a Zánkai Sport- és Rendezvényközpontba.

A rendezvényre minden ötödik autó külföldről érkezik, idén is több alfást várnak Olaszországból, Horvátországból, Szlovákiából, Szerbiából és Romániából, de Lengyelországból és Csehországból is jelezték részvételüket.

Az idei rendezvényen megünneplik azt is, hogy a márka 30 év kihagyás után idén visszatért a Forma-1-be, ezért a látványos dekorációkon kívül versenyszimulátorok is várják a közönséget, sőt megépítik a Hungaroring élethű mását, amelyen távirányítós autókkal lehet majd versenyezni.

A programok között oldtimer- és youngtimer kiállítás, sportversenyek szerepelnek, gyerekprogramokkal is várják a közönséget, majd kora estétől DJ-k zenélnek.

A rendezvény műsorvezetője Rákóczi Ferenc rádiós műsorvezető, aki az Alfa Romeo magyarországi márkanagykövete.

Az Alfa Amore 2004 áprilisában indult el azzal a céllal, hogy összefogja a magyar Alfa Romeo-tulajdonosokat, de feladatuknak tekintik az idén 108. születésnapját ünneplő márka hagyományának ápolását, hírnevének továbbvitelét is. Jelenleg több mint 5000 tagjuk van.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 29. 07:42, kedd | Belföld

Orbán Viktor: a lehető legkorábbi időponttal kell számolni a jövő évi választások kapcsán

A lehető legkorábbi dátummal kell számolni a jövő évi parlamenti választásokra való felkészülés során - mondta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke hétfőn a Harcosok órája címmel frissen indult online műsorban.

2025. Július 29. 07:37, kedd | Belföld

Ősszel élelmiszer-utalványt kapnak a nyugdíjasok

A kormány kihirdette a nyugdíjasok élelmiszer-utalványát biztosító rendeletet - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ (KTK) hétfőn az MTI-vel.

2025. Július 29. 07:31, kedd | Belföld

Kettős fék rendszerrel mérsékelnék az ingatlanárak növekedését az Otthon Start Programban

A kabinet \"kettős fék\" rendszerrel tervezi megelőzni a szeptembertől induló, 3 százalékos hitelkamatot biztosító Otthon Start program ingatlanár-növelő kockázatait