Hírek
2018. Április 22. 16:24, vasárnap |
Életmód
Forrás: mti
Elsősorban a modern életvitel a felelős az allergiások számának növekedéséért

Elsősorban a modern életvitel és a szelektált érintkezés a környezettel áll a hátterében annak, hogy a fejlett társadalmakban egyre több az allergiás ember
- mondta Csoma Zsuzsanna, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet allergológus főorvosa vasárnap reggel az M1 aktuális csatornán, ahol elhangzott az is, Magyarországon mintegy kétmillió allergiás él.
A szakember elmondta, a betegség bárkinél kialakulhat, igaz, a családi halmozódás és a genetikai háttér növelheti valószínűségét.
A mostani időszakban főként a tölgy, bükk, nyír és nyárfa pollenje okoz problémát. Ennek hátterében pedig az áll, hogy hirtelen jött a meleg idő - fűzte hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:47, péntek | Életmód
Svábhegyi Csillagvizsgáló: újra megfigyelhető lesz a Perseidák meteorraj
A Perseidák meteorraj augusztus 12-én hajnalban éri el maximumát, óránként 50-70 hullócsillaggal -
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Életmód
Augusztus 20. - Már augusztus 16-án megkezdődnek az ünnepi rendezvények
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Életmód
Csalók élnek vissza az OTP Bank egyik vezetőjének nevével
Az OTP Bank egyik vezetőjének nevével visszaélve, magukat rendőröknek kiadó csalók videóhívásban keresik meg az ügyfeleket, hogy pénzt szerezzenek tőlük - hívta fel a figyelmet a pénzintézet szerdán.
2025. Július 30. 07:35, szerda | Életmód
26 millió forintos kormányzati támogatást kaptak a vízimentők
A korábbinál magasabb, 26 millió forintos kormányzati támogatást kapott a Vízimentők Magyarországi Szakszolgálata (VMSZ) - közölte a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Alsóörsön.