Városlista
2026. április 27, hétfő - Zita

Hírek

2016. Június 06. 17:44, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Elhunyt Aigner Szilárd meteorológus

Elhunyt Aigner Szilárd meteorológus

Hetvenéves korában váratlanul elhunyt Aigner Szilárd meteorológus - közölte az Eumet hétfő délután a gyászoló családra hivatkozva az MTI-vel.

Aigner Szilárd 1946. június 5-én született Budapesten. Felesége Pártai Lucia szintén meteorológus, két gyermekük született. 1973-tól 1989-ig az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa volt. 1989-92-ban a Texo-Graphicomp Kft. résztulajdonosa, a Texo-Magánmeteorológia szakmai irányítója volt, 1992-ben az Aigner és Pártai Bt., illetve Kft. tulajdonosa lett.

A feleségével Pártai Luciával közösen működtetett honlapon, az eumet.hu oldalon azt írták, hogy Aigner Szilárd meteorológus és fizikus diplomát szerzett. Korábban az Országos Meteorológiai Szolgálat tudományos főmunkatársa, az Előrejelző Főosztály vezetője, a Világ Meteorológiai Szolgálata Numerikus Előrejelzési Módszerfejlesztő Tagozatának magyar képviselője volt. Emellett a Budapesti Rendőr-főkapitányság meteorológus szakértője volt.

Az MTV meteorológusaként nívódíjat kapott, másfél évig volt az MTV műsorvezetője. A televíziós meteorológusok közötti népszerűségi versenyen Aranyszarvas-díjjal tüntették ki.

Az elmúlt időszakban a European Weather Service (EWS) előrejelző részlegének irányítójaként is dolgozott. Az eumet.hu-n azt írták: az EWS - különböző neveken - 1990 óta dolgozik a meteorológiai szakmában, kizárólag magántőkével.

Az eumet.hu csapata videóval búcsúzott Aigner Szilárdtól A videóban úgy fogalmaztak: "Szilárd egész élete a meteorológia körül forgott, minden napját az időjárás előrejelzésnek szentelte".

fotó: eumet.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld

Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje

A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.

2026. Április 27. 10:00, hétfő | Belföld

Jogszabály-módosítást kezdeményez az Országgyűlésnél a győri önkormányzat több káros anyag határértékének előírásában

Felterjesztési jogával élve jogszabály-módosításra sarkallja az Országgyűlést több ipari eredetű, egészségre káros anyag levegőterheltségi és felszín alatti vízi határértékének előírásában a győri közgyűlés

2026. Április 27. 09:00, hétfő | Belföld

Kapitány István: Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, versenyképes ötletekre építi

Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú és fenntartható siker titka