Hírek
2020. Március 31. 14:04, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Egyre többen próbálkoznak kiberbűnözéssel Magyarországon
Egyre többen próbálkoznak kiberbűnözéssel Magyarországon - mondta Rajnai Zoltán, Magyarország kiberkoordinátora az M1 hétfő esti műsorában.
Kiemelte, hogy a koronavírus-járvány miatt sokan otthonról dolgoznak, és a home office munkalehetőségben a cégek feladata is, hogy gondoskodjon a biztonságról, többek között olyan hálózatról, amely megfelelő tikosítással, adatvédelemmel rendelkezik.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy akik hazaviszik a céges eszközöket és az otthoni hálózaton kezdik el azokat használni, kellő biztonságtudatosággal dolgozzanak, győződjenek meg arról, hogy az otthoni hálózat, a számítógép mennyire biztonságos, jelszóval védett-e, megakadályozható-e az illetéktelenek hozzáférése.
Kitért arra is, hogy a chatprogramok, videokonferencia programok általában rendelkeznek bizonyos titkosítással, de ehhez is megfelelő biztonságtudatos viselkedés szükséges. A szakértő azt ajánlotta, hogy szenzitív adatokat ne osszanak meg, és csak azokat hívják meg a beszélgetésbe, akiket lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld
Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten
Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 20. 10:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: elfogadhatatlan, hogy a közérdek helyett az autópálya-koncesszor profitja diktálja a szabályokat
Az M1-es autópályán tapasztalható torlódások mögött nemcsak a felújítások állnak: a korábbi kormány a Mészáros-Szíjj koncesszor kedvéért feloldotta az egyszerre lezárható útszakaszokra vonatkozó korlátokat.
2026. Június 20. 08:23, szombat | Belföld
Magyar Péter: októberben lezárulhat a hetes cikkely szerinti eljárás
Októberben lezárulhat a Magyarország ellen nyolc éve, a Sargentini-jelentés alapján indított hetes cikkely szerinti eljárás
