Hírek
2016. Augusztus 12. 07:38, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Egyre kevesebb az autólopás, vidéken főleg

Évek óta egyre kevesebb autót lopnak el Magyarországon, a lopások 90 százaléka a fővárosban történik - írta a Magyar Nemzet pénteki számában.
Idén első félévben 835 személyautó körözését rendelték el, tavaly egész évben még 2414 körözést adott ki a rendőrség. Az elmúlt két évtizedben nem volt ilyen alacsony ez az adat - közölte az ORFK a Vezess.hu adatkérése nyomán.
Országszerte 2007-ben még 7584 autót loptak el, 2012-ben ez a szám már 6920 volt és azóta is folyamatosan csökken.
Az autólopások 90 százalékát a fővárosban követik el, azon belül is a népes XI., illetve XIV. kerület áll a statisztikák élén.
A Nemzetközi Autóvadász Közhasznú Egyesület elnöke, Vezda László a lapnak elmondta: az autólopások csökkenéséhez hozzájárultak a rendőrségi akciók. A Készenléti Rendőrségnél 2014-től önálló egység, a kiemelt felderítő főosztály vagyonvédelmi osztálya nyomoz az ilyen ügyekben. Az autótolvajok egy része rács mögé került, más része pedig inkább "szakmát" váltott - írja a Magyar Nemzet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 25. 07:41, péntek | Belföld
Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is
Folytatódik a változékony időjárás április utolsó hétvégéjén is: pénteken és szombaton többfelé kell esőre, záporra számítani, az ország nyugati részén inkább a borult ég és eső lesz a jellemző, míg keleten többórás napsüt
2025. Április 25. 07:39, péntek | Belföld
Szexuálisan bántalmazta a családjában élő nevelt gyermekeket
Többrendbeli, tizenkét és tizennyolc év alatti, a hatalma, felügyelete alatt álló gyermekek sérelmére elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt emelt vádat a Veszprém Vármegyei Főügyészség egy 31 éves férfival szemben.
2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia
Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.
2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn
A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.