Városlista
2026. június 11, csütörtök - Barnabás

Hírek

2018. Március 09. 20:04, péntek | Belföld
Forrás: mti

Egymásra vallottak a migránsokat szállító halálkamion ügy vádlottjai

Egymásra vallottak a migránsokat szállító halálkamion ügy vádlottjai

A tragédia előtti napokban a vádlottak közötti lezajlott telefonbeszélgetések lejátszásával folytatódott a 71 migráns halálát előidéző pandorfi embercsempészési ügy tárgyalása pénteken a Kecskeméti Törvényszéken.

2015. augusztus 25-én az embercsempészek egy Lajosmizsén vásárolt hűtőkamionba zsúfolva 71 külföldi állampolgárral indultak útnak, hogy illegálisan Németországba szállítsák őket. A szellőzés nélküli, túlterhelt autó utasai - közöttük nyolc nő és négy gyerek - menet közben, még magyar területen megfulladtak. A sofőr és a kísérők a tragédiát észlelve az A4-es út mentén az ausztriai Pandorf közelében hátrahagyva a halottakkal teli kamiont elmenekültek, visszautaztak Magyarországra.

A perben az ügyészség egy 14 tagú nemzetközi embercsempész bandát vádol embercsempészettel, többségük bolgár, szerb, illetve afgán illetőségű. A vádirat szerint összesen 26 bűntett terheli őket, 31 esetben hozzávetően 1200 embert juttattak nyugatra. Ebből egy vádpont a parndorfi ügy, amellyel négy embert vádolnak. Az ügyész korábban négy vádlottra életfogytig tartó, a többi embercsempészre határozott idejű fegyházbüntetést kért.

A bíróság által pénteken visszahallgatott telefonbeszélgetésekből kiderült, hogy a bűnözők kezdetben 15-20 fős csoportokat csempésztek át a határon, a kapzsiság azonban úrrá lett rajtuk, így a létszámot növelték, ez vezetett a tragédiához.

A hangfelvételre reagálva a vádlottak a bíró előtt egymást okolták a katasztrófa bekövetkeztéért. Állításuk szerint hallották ugyan a hűtőkocsi belsejéből az emberek dörömbölését, de az első számú vádlott, az afgán főnök utasítására nem álltak meg. A "főnök" ezt tagadja.

A tárgyalás március 22-én folytatódik, a bíró szerint a per még hónapokig eltarthat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 11. 11:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: Sulyok Tamás nem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az üldözött civilek mellett

Sulyok Tamás egyszer sem állt ki a bántalmazott gyerekek vagy az orbáni hatalom által üldözött civilek és a jogállam mellett, de a saját pozíciója miatt minden nap külföldön panaszkodik

2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld

Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat

Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.