Hírek
2017. November 06. 07:47, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Drágább lesz a fuvarozás

Megnövekedett költségei miatt emeli szolgáltatási díjait a Rail Cargo Hungaria Zrt. és a Waberer\'s International Nyrt. is - tájékoztatta a Világgazdaságot a két cég vezetője.
Európa-szerte árat emelnek a fuvarozók, és ez a tendencia már Magyarországot is elérte. Lajkó Ferenc vezérigazgató közlése szerint a Waberer's-nél a folyamat átlagosan 8 százalékos emeléssel kezdődött meg. A Rail Cargo Hungaria igazgatósági elnöke, Kovács Imre nem közölt számot, de átlagos európai fuvarpiaci emelésként 6 százalékot jelölt meg.
Az áremelési kényszer piaci oka mindkét társaságnál - mint az ágazat egészében - a kiadások növekedése. A fuvarozók költségeit azonban a szabályozási környezet is növeli. Lajkó Ferenc ennek kapcsán a kiküldött munkavállalókról szóló irányelv módosítási javaslatát emelte ki, amely megítélése szerint aránytalanul növelné a kötelező bérszinteket - írja hétfői számában a Világgazdaság.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Varga Mihály: a tartós árstabilitás elérése áll a monetáris politika fókuszában
Az elmúlt hetekben fokozódó geopolitikai feszültségek növelték a globális kockázatokat -
2025. Április 26. 10:07, szombat | Belföld
Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel tárgyalt Orbán Viktor
2025. Április 26. 10:05, szombat | Belföld
Ferenc pápa búcsúztatása - Ma helyezik végső nyugalomra a katolikus egyházfőt
Ma helyezik végső nyugalomra Ferenc pápát, a gyászszertartás délelőtt 10 órakor kezdődik a vatikáni Szent Péter-bazilika előtti téren.