Városlista
2025. június 25, szerda - Vilmos

Hírek

2017. November 21. 05:02, kedd | Belföld
Forrás: mti

Csalás miatt előzetesbe került két ember egy ismert webáruház ügyében

Csalás miatt előzetesbe került két ember egy ismert webáruház ügyében

Különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények gyanúja miatt elrendelte a Budai Központi Kerületi Bíróság két gyanúsított előzetes letartóztatását csütörtökön.

A gyanú szerint az egyik ismert webáruház mögött álló cég nem vallotta be, illetve nem fizette be az általános forgalmi adót (áfát) az Európai Unió (EU) területéről származó, belföldön értékesített árucikkek után.
A Fővárosi Törvényszék hétfői közleményében felidézte: a Fővárosi Főügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt indult ügyben indítványozta a kedden őrizetbe vett két gyanúsított letartóztatását.

A gyanú szerint az egyik ismert magyar webáruház mögött álló cég az EU területéről származó, egy cégláncolaton keresztül beszerzett, majd belföldön értékesített árucikkek után az áfát nem vallotta be, illetve nem fizette be. A gyanúsítottak vezető szerepet játszottak a cégláncolat működtetésében és irányításában, amit jelentések, házkutatásról és lefoglalásról készült jegyzőkönyvek is alátámasztanak.

A nyomozó hatóság kedden nagyszabású akciót kezdett az ügyben érintett cégeknél, a nyomozás még tart.

A gyanúsítottak korábban a büntetőeljárásban érintett cégeknél voltak bejelentve, és ezeket feltehetőleg bűncselekmény elkövetéséhez használták. A nyomozás jelenlegi adatai szerint nem is volt legális jövedelmük, elsősorban bűncselekményből szerzett haszonból éltek. Egyikük büntetett előéletű, a gyanú szerinti bűncselekményeket is felfüggesztett börtönbüntetés és pártfogói felügyelet, valamint további két büntetőeljárás hatálya alatt követte el. Ezért a bíróság szerint tartani lehet attól, hogy a gyanúsítottak szabadlábon újabb szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményt követnének el.

A végzés nem jogerős - olvasható a törvényszék közleményében.

A Mall.hu kedden jelentette be, hogy telephelyét a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV), valamint a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai ellenőrzik, ezért a megrendeléseket nem tudják teljesíteni. A cég MTI-hez eljuttatott akkori közleménye szerint egy munkavállalójuk tevékenységével összefüggésben kezdeményezte a NAV és az NNI a helyszíni vizsgálatot kedden.

A NAV szerdai közleménye szerint az országos, kétszázharminc helyszínen indított akcióban leleplezett bűnszervezet 4,5 milliárd forint adót igényelt vissza jogtalanul olyan árucikkek után, amelyeket többi között webáruházaknak adtak el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 25. 07:16, szerda | Belföld

Érezhető földrengés volt Győr térségében

Kedden 20 óra 56 perckor 2,5-es magnitúdójú földrengés keletkezett Magyarországon, Győr térségében, 6 kilométeres mélységben

2025. Június 25. 07:13, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak

Az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak, igazságtalan elvárni bármelyik tagállamtól, hogy vállalja egy háború kockázatát

2025. Június 24. 12:56, kedd | Belföld

Változás július 1-től: évente 120 napot lehet alkalmi és idénymunkában dolgozni

Havonta átlagosan 300 ezren dolgoznak egyszerűsített foglalkoztatással, őket és munkáltatóikat is érinti a július 1-jei változás.

2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld

Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát

Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.