Hírek
2020. Szeptember 26. 13:02, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csaknem 28 millió illegális vagy hamisított árut, köztük szájmaszkokat foglaltak le

Nemzetközi művelet során csaknem 28 millió illegális vagy hamisított árucikket, köztük 27 millió szájmaszkot és használatra alkalmatlan, vagy a követelményeknek nem megfelelő orvosi eszközöket foglalt le az Europol.
- közölte az Európai Unió rendőrségi együttműködési szervezete (Europol) pénteken.
A hágai székhelyi szervezet tájékoztatása szerint a nemrégiben befejeződött művelet során tíz embert előállítottak Görögországban, és további 37 embert idéztek be Görögország, Olaszország és Portugália igazságügyi hatóságai.
A belga, a ciprusi, a görög, az ír, az olasz, a portugál, a román és a spanyol hatóságok bevonásával végrehajtott művelet ideje alatt 123 közösségi oldalon nyitott, hamisított, illetve illegális termékeket árusító felhasználói fiókot és 36 weboldalt azonosítottak. Az elkobzott tárgyak között az arcmaszkok és az orvosi felszerelések mellett közel egymillió hamis márkás ruha, cipő, elektronikus eszközök és játékok vannak. Több mint 700 ezer euró készpénzt (mintegy 250 millió forintot) is lefoglaltak - közölte az Europol.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését
Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.
2025. Szeptember 07. 08:46, vasárnap | Külföld
Az ukrán elnök Kijevet javasolta az ukrán-orosz csúcstalálkozó helyszínének
Visszautasította Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Vlagyimir Putyin orosz államfő felvetését, hogy Moszkvában tárgyaljon vele a háború lezárásáról, ehelyett azt javasolta, hogy ő látogasson el Kijevbe.
2025. Szeptember 06. 09:12, szombat | Külföld
Hadügyminisztérium néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, a Pentagon
Hadügyminisztérium (Department of War) néven működik a jövőben az Egyesült Államok védelmi minisztériuma, népszerű nevén Pentagon – a névváltásról pénteken írt alá rendeletet Donald Trump elnök.