Városlista
2025. október 16, csütörtök - Gál

Hírek

2018. Október 02. 14:08, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu

Csaknem 20 kiló drogot foglaltak le egy kozármislenyi férfitől

Csaknem 20 kiló drogot foglaltak le egy kozármislenyi férfitől

Kábítószer birtoklásának gyanúja miatt indult eljárás egy 54 éves kozármislenyi férfi ellen, akitől csaknem 20 kilogramm kábítószergyanús szárított növényt foglaltak le

- tájékoztatta kedden a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság (BMRFK) szóvivője az MTI-t. Popovics Dejan közölte: vasárnap éjjel arról értesítették a rendőrséget, hogy Kozármisleny külterületén lövések dördültek. A rendőrök a helyszínen egy 54 éves helyi férfit igazoltattak, aki elmondta, hogy a közeli tanyájára próbáltak meg ismeretlenek bemenni, ezért használta vakondriasztó pisztolyát.

A rendőrök a férfi tanyáján lévő fóliasátor közelében „kábítószer gyanúját keltő szagot éreztek”, majd az ingatlanhoz tartozó kertben hétfő hajnalban megtartott kutatás alkalmával nyolc tő lábon álló kábítószergyanús növényt, 19 kilogramm kábítószergyanús szárított növényt, valamint kábítószer termesztéséhez használatos eszközöket foglaltak le.

A férfit a rendőrök elfogták, előállították, gyanúsítottként hallgatták ki, majd őrizetbe vették.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 07:35, szerda | Belföld

Jelentősen csökkent az ipari termelés

2025 augusztusában az ipari termelés volumene 7,3, munkanaphatástól megtisztítva 4,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - erősítette meg kedden kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Október 15. 07:34, szerda | Belföld

Továbbra is zuhanőrepülésben az építőipar

2025 augusztusában az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 15,2, a munkanaptényezővel kiigazított adatok alapján 13,6 százalékkal alacsonyabb volt, mint egy évvel korábban - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (K

2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld

Startra készek a turisztikai hitelek

5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.