Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2011. Augusztus 27. 07:27, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Csak részletekben fizet a Mal Zrt. a MÁV-nak

Csak részletekben fizet a Mal Zrt. a MÁV-nak

A MÁV 16 hónapos részletfizetést engedélyezett a Mal Zrt.-nek a tavalyi iszapkatasztrófa miatt a vasúttársaságnál keletkezett több mint 300 millió forintos veszteség megtérítésére - írta pénteki számában a Magyar Nemzet.

A MÁV azt közölte a lappal, hogy a Mal Zrt. öt- és tízmilliós részletekben fizet. Az első két részlet, összesen 20 millió forint már a MÁV számláján van.

Szeptember elején folytatódik a kártérítési per, amelyet a MÁV indított a Mal ellen. A Fővárosi Bíróság az ügy májusi, első tárgyalásán - ideiglenes intézkedésként - úgy határozott, hogy a Mal fizessen 100 millió forintot a vasúttársaságnak.

A MÁV a Magyar Nemzettel azt is közölte, hogy a Mal Zrt. a bírói döntés után tárgyalásokat kezdeményezett, és anyagi problémákról számolt be.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: MÁV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.