Hírek
2015. Október 12. 06:55, hétfő |
Külföld
Forrás: MTI - fotó: illusztráció
Cápatámadás miatt elvesztette az egyik lábát egy hawaii szörfös

Cápatámadás miatt csaknem teljesen amputálni kellett egy 25 éves szörfös bal lábát a Hawaii-szigeteken - közölte vasárnap a The Honolulu Star-Advertiser című napilap.
Colin Cooknak a két kézfeje is megsérült az őt megtámadó, a szemtanúk szerint mintegy négyméteres cápa ütlegelése közben Oahu északi partvidékén. A bal kezének két ujjperce odaveszett.
Cooknak egy másik szörfös és egy kajakos segített partra vergődni. A fiatalember, aki három éve költözött a szigetekre, nagy tapasztalattal rendelkezett a vízi sportok terén és személyre szabott szörfdeszkák készítéséből élt.
A Hawaii-szigeteken idén ez volt az ötödik cápatámadás, amelyek közül az egyik, Mauin, áprilisban halállal végződött.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld
Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.
2025. Július 28. 07:55, hétfő | Külföld
Romániában emberéletet követelt az ítéletidő
Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket és épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar, az ítéletidő emberéletet is követelt - közölte vasárnap az Agerpres hírügynökség.