Városlista
2025. október 27, hétfő - Szabina

Hírek

2016. Október 01. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Bevetésen a tűzifa-kommandó

Bevetésen a tűzifa-kommandó

Ellenőrzést indított a tűzifa kereskedelem területén a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih)

- közölte a hatóság pénteken az MTI-vel, az elmúlt hetek vizsgálatai alapján a leggyakoribb probléma az új típusú szállítójegy hiánya, valamint annak hibás kitöltése.

A közlemény szerint a hatóság felhívja a faanyag kereskedelemben részt vevő vállalkozások figyelmét, hogy fatermékeknél is törvényi előírás a nyomon követhetőség a teljes kereskedelmi láncban. Ennek egyik fontos kelléke a szállítójegy, amit a megfelelő kitöltés mellett nyilvántartásban is rögzíteni kell. A nyilvántartásokat 5 évig kell megőrizniük a kereskedőknek.

A közlemény szerint a fatermék nyomon követhetőségét nemcsak szállításkor, hanem a telephelyeken való tárolás idején is lehetővé kell tenni. Ennek hiányában az ellenőröknek azt kell vélelmezniük, hogy a fatermék illegális kitermelésből származik.

A hatóság együttműködésre törekszik a faanyagkereskedelmi-lánc azon szereplőivel, akiknél az ellenőrök az új jogszabályi előírások betartása iránti igyekezetet tapasztalják. Ha ezzel ellentétes a szándék, a hivatal a rendelkezésére álló legszigorúbb eszközöket fogja alkalmazni.

A Nébih szeptember elejétől indult ellenőrzéssorozata során is a fokozatosság elve mentén jár el, és a jogsértés súlyával arányos intézkedéseket hoz.

A tűzifa kereskedők fokozott ellenőrzése év végéig tart - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 27. 07:48, hétfő | Belföld

Orbán Viktort fogadja XIV. Leó pápa

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes társaságában látogatást tesz a Vatikánvárosi Államban és Rómában, az Olasz Köztársaságban - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály

2025. Október 27. 07:46, hétfő | Belföld

Bakondi György szerint nő a migrációs nyomás

Nő a migrációs nyomás, tavaly ilyenkor az elfogott határsértők száma meghaladta a 9300-at, idén pedig 11 400 határsértőt fogtak el a hatóságok a magyar határon

2025. Október 27. 07:45, hétfő | Belföld

Folytatódik a változékony időjárás a héten is

2025. Október 26. 07:54, vasárnap | Belföld

Országjárásra indulnak a Digitális Polgári Körök

A Digitális Polgári Körökben már több mint 90 000-en vagyunk, közülük tízezrek csatlakoztak hozzánk a Békemeneten.