Hírek
2012. Április 30. 07:01, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Bejött az új matricastratégia
Bejött az új matricarendszer az Állami Autópálya Kezelőnek. Igaz, kevesebb vignettát adtak el, de mivel azok drágábbak lettek, így pozitív eredményt hozott az első három hónap.
Év elejétől már nem árusítanak négynapos matricákat, helyükbe a 10 napos, heti matrica lépett. Tavaly 45 milliárd forint volt a matricák utáni bevétel, idén már nagyobb bevételre számítanak.
Béni Gyöngyi, az Állami Autópálya kezelő Zrt. kommunikációs vezetője azt mondta a Gazdasági Rádiónak, mindez azzal magyarázható, hogy év elején egy 7,5 százalékos áremelés volt, illetve, hogy a négy napos matrica megszüntetésével átrendeződtek az utazási szokások, abban az értelemben, hogy aki eddig a négy napos matricát használta az most áttért a heti matricára. Heti matricából tavaly az első három hónapban mintegy 212 ezer darab fogyott, ez már az idei első negyedévben másfél millióra nőtt. Béni Gyöngyi azt is elmondta, hogy a kamionforgalom igen erőteljes, ez a matrica eladásból is kiderült , hiszen a tavalyi hasonló időszakhoz képest a D3-D4-es kategóriában megvett matricák darabja 11 százalékkal nőtt.
Béni Gyöngyi szerint az elektronikus útdíj bevezetése kitűnő alternatíva lesz a matrica mellett, egyelőre a 3,5 tonna fölötti gépjárművekre lesz kötelező, de kitűnő alternatívát fog adni azoknak, akik rövid vagy hosszú távon használják az autópályát.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld
OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen
Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.
2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld
Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány
Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.
