Hírek
2022. Szeptember 21. 08:03, szerda |
Belföld
Forrás: Katasztrófavédelem
Az őszi-téli időszakban jelentősen megemelkedik a lakástüzek száma
Idén már több mint 5200 lakástűzhöz vonultak a tűzoltók, melyek során 486 ezer négyzetméternyi terület vált a lángok martalékává.
A Katasztrófavédelem pontokba szedte javaslatait, amelyekkel megvédhetjük otthonunkat!
- Ne felejtsd el átnézetni a fűtőeszközeidet egy szakemberrel!
- Tedd távolabb a tüzelőanyagot, papírt a kályhától!
- Ugye neked is van fémből készült parázsfelfogód? A kipattanó szikrák nagy veszélyt jelentenek!
- Hívd a kéményseprőt! Bár neked kell időpontot foglalni, de a szolgáltatás ingyenes, így semmi okod rá, hogy elmulaszd!https://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu/
- Ne hagyd őrizetlenül a gyertyát, mécsest, égő cigarettát!
- Főzés során is figyelj oda, ne hagyd magára a készülő ételt!
- Ha elavult, korszerűtlen elektromos hálózattal rendelkezel, szintén vizsgáltasd át egy szakemberrel!
- Ne halmozz fel felesleges dolgokat, szemetet, inkább szortírozz!
- Vásárolj füstérzékelőt!
A lakástüzek legfőbb kiváltó okai között még mindig a nyílt láng, illetve a tüzelőberendezések helytelen használata, az elektromos meghibásodás és a dohányzás áll.
Ha az otthonunkban működik füstérzékelő, még van idő a tűz kialakulásakor cselekedni, ezzel elkerülni a sérülést vagy a tragédiát. A lakástüzek odafigyeléssel megelőzhetők - írja a Katasztrófavédelem.
Fotó: FKI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
2026. Március 22. 09:39, vasárnap | Belföld
Donald Trump: teljes és feltétel nélküli támogatásomról biztosítom Orbán Viktor újraválasztását
2026. Március 22. 09:35, vasárnap | Belföld
A DÁP felgyorsítja az autó-adásvételt
A Digitális Állampolgárság Program (DÁP) felgyorsítja az autó-adásvételt - mondta Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója a Facebook-oldalán szombaton közzétett videójában.
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
