Városlista
2025. augusztus 21, csütörtök - Sámuel

Hírek

2013. Május 29. 10:59, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Az ország nagy részén várható felhőszakadás

Az ország nagy részén várható felhőszakadás

Szerdán az ország nagy részén várható felhőszakadás, emiatt tizenegy megyében és a főváros területén is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat szerda reggeli veszélyjelzése szerint citromsárga, vagyis elsőfokú figyelmeztetést adtak ki Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Tolna, Zala és Pest megyékre, valamint a fővárosra. E szerint ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt több mint 25-30 milliméter csapadék hullhat.
Szöveges figyelmeztetésükben azt írták: főként késő délutántól, estétől előbb a nyugati határnál, később dél felől már másutt is zivatarok kialakulása valószínű, amelyet helyenként felhőszakadás, jégeső és viharos, 60-80 kilométer/órás erősségű széllökések kísérhetik. Nagy méretű jégdarabokkal és 90 kilométer/óránál erősebb széllökésekkel járó heves zivatarnak viszont csekély a valószínűsége - tették hozzá.
Az előrejelzés szerint a hőmérséklet délután általában 24 és 28, késő este 14 és 19 Celsius-fok között alakul.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld

Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt

Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.

2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre

Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.

2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld

Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak

Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak

2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld

Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását

A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.