Hírek
2015. Szeptember 24. 07:30, csütörtök |
Külföld
Forrás: MTI
Az Interpol és az FBI megerősíti az együttműködést a terrorizmus elleni küzdelemben
Az Interpol nemzetközi rendőri szervezet és az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) megerősíti az együttműködést a szervezett bűnözés és a terrorizmus elleni harcban az egyre növekedő fenyegetettséggel szemben.
- közölte szerdán az Interpol. A bejelentésre azután került sor, hogy James Comey, az FBI vezetője látogatást tett az Interpolnak a franciaországi Lyonban található központjában, ahol megbeszélést folytatott Jürgen Stockkal, a szervezet főtitkárával.
"Az együttműködés megerősítése elsősorban a terrorizmus ellni harcra vonatkozik, mindenekelőtt a külföldi terrorista harcosok azonosítását és elfogását illetően" - olvasható a közleményben.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsában a külföldi terrorista harcosok szabad mozgásának megállításáról tavaly elfogadott 2178-es számú határozatnak megfelelően eddig több mint ötven ország, köztük az Egyesült Államok, mintegy 5 ezer feltételezett dzsihadistáról szolgáltatott adatot az Interpolnak, illetve erősítette meg a gyanúsítottak szíriai és iraki kapcsolatait - hívta fel a figyelmet a rendőri szervezet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld
Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt
Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.
2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé
Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
