Hírek
2019. Június 17. 18:01, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Az EU 120 millió euróra növeli a méhészeti ágazat támogatását
Az Európai Bizottság 120 millió eurót (38,6 milliárd forint) biztosít az Európai Unió méhészeti ágazatának támogatására a következő három év folyamán.
A finanszírozás 12 millió eurós növekedést jelent a 2017-2019 közötti időszakra nyújtott összeghez képest – közölte az uniós bizottság hétfőn.
Phil Hogan mezőgazdaságért és a vidékfejlesztésért felelős biztos tájékoztatása szerint az ágazat lehetőségeinek és a termékek forgalmazásának javítását célzó uniós támogatás augusztus 1-jétől kezdődő és 2022. július 31-ig tartó nemzeti méhészeti programokra vonatkozik. Az ágazat szereplőivel együttműködve tervezett programok között van például a méhészek oktatása, a méhészeti vállalkozás megkezdésének támogatása, a paraziták elleni küzdelem, valamint a méz minőségének javítását célzó kutatások vagy intézkedések.
"A méhek létfontosságúak a mezőgazdaság és az egészséges ökoszisztémák fenntarthatósága szempontjából, ezért fontos, hogy a közös uniós agrárpolitika még jelentősebb forrást biztosítson az ágazat támogatásához" - fogalmazott.
Az uniós bizottság tájékoztatása szerint a méhészetek száma 2010 óta majdnem 100 ezerrel csökkent. 2018-ban az unió területén több mint 17,5 millió kaptár állt a méhek rendelkezésére mintegy 600 ezer méhészetben. A méhek egészsége, a megfelelő életkörülmények fontosak mind a méztermelés szempontjából, mind pedig a növények, különösen a gyümölcsfák beporzása miatt - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 10:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az iráni katonai konfliktus "nagyon hamar" véget érhet
Donald Trump szerint az iráni katonai konfliktus \"nagyon hamar\" véget érhet - az amerikai elnök Floridában tartott sajtótájékoztatóján értékelte közel-keleti fejleményeket helyi idő szerint hétfőn este.
2026. Március 09. 15:00, hétfő | Külföld
A kutyát csóváló farok hasonlattal írta le Ukrajna és az EU viszonyát az energiaválságban az orosz elnök
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
