Hírek
2019. Május 11. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Komka Péter
Átadták a Mátra első libegőjét

Átadták a Mátra első libegőjét, amely Mátrafüred-Sástót köti össze az Oxygen Adrenalin Parkkal.
Palik Tibor, az Oxygen Adrenalin Parkot üzemeltető kft. ügyvezetője elmondta, hogy a mintegy 200 millió forintos fejlesztés az előkészítéssel együtt négy évet vett igénybe, és előzetes számításaik szerint 8-10 év alatt térül meg. A vállalkozás saját finanszírozásában építette meg a libegőt, mely 438 méteres távolságot és 50 méter szintemelkedést áthidalva egyszerre 124 személy szállítására alkalmas - tette hozzá.A felvonó különlegessége, hogy a kötélzet és a talaj között mért legnagyobb magassága a szokásos 13-14 méterhez képest egy rövidebb szakaszon eléri a 17 métert. Horváth László, a térség fideszes országgyűlési képviselője arról beszélt, a beruházás helyszíne, az Oxygen Adrenalin Park olyan, mint maga a Mátra: vendégszerető, szép, harmonikus, izgalmas és erős. A fejlesztést megálmodó és végrehajtó tulajdonos munkája arra biztat mindenkit, hogy "az álmainkról nem szabad letennünk, azok megvalósíthatók, és ezzel másoknak is örömet okozunk" - fogalmazott.
Hiesz György, Gyöngyös polgármestere az eseményen felidézte: a mátrai turizmus az 1990-es években a szakszervezeti üdülés visszaszorulásával, a szállodák privatizálása idején érte el mélypontját. A fejlesztések a kékestetői sípálya korszerűsítésével kezdődtek egy évtizeddel később. A következő meghatározó lépés ezen az úton a Mátra és Bükk kiemelt turisztikai régióvá nyilvánításáról szóló, régen várt döntés meghozatala lesz, mely újabb jelentős forrásokat nyithat meg e vidék számára - húzta alá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra